Naujienų archyvas 2014-2015 mokslo metai

Geg 20
2015
Sveiki įpročiai bręsta tik sveikoje šeimoje
Šeima visą gyvenimą vaidina ypatingą vaidmenį žmogaus gyvenime, tačiau tobulėjant technologijoms ir didėjant darbų krūviams vis mažiau laiko skiriama bendravimui, buvimui kartu. Siekiant atkreipti suaugusiųjų dėmesį į tai, kokia svarbi naujos asmenybės formavimuisi yra šeima, jau daugiau nei 20 metų gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena.
Vaikai stebėdami savo tėvus nuolat perima įvairius jų įpročius. Šeimose, kuriose nėra propaguojama sveika gyvensena, nėra kalbama apie tai, atžalos mažiau rūpinasi savo sveikata, todėl yra lengviau paveikiami žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo ar alkoholio vartojimo. Svarbu atsiminti, kad mokytis - niekada ne per vėlu ir geriausias būdas tai daryti – tobulėti kartu su vaikais.

Geras pavyzdys užkrečia
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos specialistai dalinasi patarimais, kaip jauniausius šeimos narius išmokyti pagrindinių sveikos gyvensenos taisyklių. Siūloma pradėti nuo savęs, nes rūpinantis savo sveikata rodomas sektinas pavyzdys. Vaikai yra labiau linkę elgtis taip, kaip mato darant kitus, o ne taip, kaip jiems liepiama. Savo elgesiu suaugusieji gali parodyti puikų pavyzdį ir taip ugdyti sveikus vaikų įpročius. Savo artimiesiems apskritai skiriame per mažai laiko nuolat skubėdami, todėl siūloma neskubant susėsti prie bendro stalo ir valgant pabendrauti su vaikais, pasidomėti jų diena. Dar labiau suartėti galėtų padėti šeimos tradicija, kaip, pavyzdžiui, bent kartą per savaitę rengiami teminiai vakarai: pasigaminkite egzotiškų kitų šalių patiekalų ar suorganizuokite pikniką ant grindų.
Yra puikiai žinoma, kad fizinis aktyvumas yra neatsiejama sveiko gyvenimo dalis, todėl vaikams būtina pademonstruoti, jog suaugusiems patinka būti aktyviems. Siūloma kartu spręsti, ką būtų smagu nuveikti drauge – tiks bet kokia smagi visą šeimą įtraukianti veikla: čiuožinėjimas, pasivaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, plaukiojimas baidarėmis. Taip pat vyresnieji šeimos nariai galėtų dažniau prisijungti prie vaikų, kai jie žaidžia lauke ar viduje. Smagia, aktyvia ir net edukacine veikla galėtų tapti išvyka į prekybos centrą. Kiekvieną kartą lankantis maisto prekių parduotuvėje išbandykite kokią nors naujovę - nusipirkti vaisių ar daržovių, kurių jūsų šeima dar nėra bandžiusi. Be to, išbandydami naujų spalvų ar tekstūrų daržoves vaikai išmoks priimti sveikus sprendimus.

Maistas suartina žmones
Visa šeima daugiau laiko praleisti gali gamindami maistą. Patariama vaikams sugalvoti lengvas, paprastas užduotis, kurios įtrauktų juos į procesą, skatintų domėtis tiek tinkamais produktais, tiek pačiu gamybos procesu. Vyresnieji turėtų būti kantrūs, nes kuo labiau mažieji bus skubinami gaminant maistą, tuo labiau vaikas asocijuos valgį su neigiamomis emocijomis. Maisto gaminimas gali ne tik tapti smagiu visos šeimos užsiėmimu, bet ir suartinti šeimą ar net tapti tradicija.
Labai svarbu, kad visa šeima valgytų daugiau daržovių ir vaisių (bent penkis kartus per dieną). Yra daugybė įvairių būdų, kaip daržoves ir vaisius įtraukti į kasdienę mitybą, pavyzdžiui: valgant sausus pusryčius įpjaustyti bananą, įberti uogų į košę, į sumuštinius įdėti pomidorų, agurkų, salotų lapų, makaronus ruošti su daržovėmis.

Televizorius ir valgymas – atskiri dalykai
Tėvai turėtų pasirūpinti, kad laikas, skirtas valgymui, nebūtų naudojamas kitoms veikloms – televizoriaus žiūrėjimui, žaidimams ar skaitymui. Valgymas užsiimant kitomis veiklomis, nukreipiančiomis dėmesį nuo paties valgymo proceso, vysto itin neigiamus įpročius, kurie yra siejami su nutukimu. Vaikai nebejaučia organizmo siunčiamų signalų, jog jie pavalgė ir yra sotūs, todėl persivalgo, be to, susidomėję kita veikla gerai nesukramto maisto.
Apskritai, televizoriui skirtą laiką reikėtų apibrėžti, nes žiūrint jį ilgiau nei dvi valandas per dieną vaikui padidiną riziką priaugti daugiau svorio. Be to, jis atima laiką, kurį vaikas galėtų praleisti aktyviai, atlikdamas naudingus užsiėmimus, pavyzdžiui, žaisdamas su draugais, sportuodamas ar vystydamas savo hobius.

Pagyros padeda tobulėti
Norint kad vaikai maitintųsi sveikiau ir daugiau judėtų, pozityvus skatinimas yra privalomas. Specialistai siūlo nepriekaištauti dėl kiekvieno blogo poelgio, bet dažniau atrasti, už ką atžalą galima pagirti. Taip vaikas skatinamas imtis daugiau gerų veiklų, pats sąmoningai siekia tobulėti. Pavyzdžiui, pagirkite vaiką, kad užkandžiui pasirinko jogurtą.
Nepaisant vaiko svorio, pasirūpinkite, kad vaikas jaustųsi gerai tiek dėl savo išvaizdos, tiek dėl savo galimybių išsiugdyti sveikus gyvensenos įpročius. Būtina suprasti, kad nėra nei blogų, nei gerų maisto produktų. Visi žino tiesą, kad „uždraustas vaisius skanesnis“, todėl jei tam tikras „blogas“ maisto produktas yra draudžiamas, jis tampa dar patrauklesnis vaikui.
Vaikai yra didžiausias mūsų turtas, todėl itin svarbu išnaudoti kiekvieną galimybę praleisti su jais daugiau laiko, išmokti juos pažinti. Pozityvus bendravimas, dėmesys ir artumas yra būtini vaiko vystymuisi ir tobulėjimui. Kiekvieną dieną priminkite savo vaikams ir partneriui kokie jie yra mylimi ir brangūs ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų šeimos gyvenimas.
!Informacija atnaujinta: 2016 Rgp 29, 11:21:33
Technologijų mokykla Palangoje
Robotika ir programavimas
Programavimas mikrokompiuteriais BBC micro: bit
Minecraft programavimas
3D projektavimas ir modeliavimas 
Registracija

Dalyvaujame projekte


Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Skaityti plačiau

Laisvos darbo vietos

Darbuotojų poreikis >>

Mūsų partneriai

Mūsų mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla "Am Grünen Berg".

Mokyklą kuruoja bendruomenės pareigūnas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Rinkevičienė. Kuruoja Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų bendrosios prevencijos srityje.

Problemos su el. dienynu Tamo?
Prašome kreiptis tik el. paštu!
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla
Adresas: Ganyklų g. 2, Palanga, LT-00132
El. paštas: info@jurguciomokykla.lt
Telefonas: (8 460) 48962, (8 460) 48984
Faksas: (8 460) 48962

Pamokų laikas

Apie pastebėtus galimus korupcijos atvejus Palangos bei kitų miestų gyventojai, Palangos miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų tarnautojai (darbuotojai) gali pranešti:
Palangos miesto savivaldybei el. paštu antikorupcija@palanga.lt ir/ar pasitikėjimo telefonu (8 460) 51 502
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „Karštąja linija“ visą parą tel.: (8 5) 266 3333 ir/ar el.paštu pranesk@stt.lt
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai el. paštu: daiva.latoziene@jurguciomokykla.lt
1 pamoka
8:00-8:45
15
min
2 pamoka
9:00-9:45
15
min
3 pamoka
10:00-10:45
20
min
4 pamoka
11:05-11:50
20
min
5 pamoka
12:10-12:55
15
min
6 pamoka
13:10-13:55
5
min
7 pamoka
14:00-14:45
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Palangos Vlado Jurgučio
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
el. dienynu TAMO.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau: naudingų nuorodų >>