Naujienų archyvas 2014-2015 mokslo metai

Bal 29
Istorijos pamokos netradiciškai

Balandžio 22-24 dienomis,5b, 5c ir 6b klasių mokiniai, lydimi istorijos mokytojos metodininkės Daivos Latožienės , dailės mokytojos Reginos Mizulaitės, technologijų mokytojos metodininkės Jolantos Čėsnienės ir kūno kultūros mokytojos metodininkės Tatjanos Stankevičienės, dalyvavo Lietuvos nacionalinio istorijos muziejaus organizuotame edukaciniame užsiėmime ,,Integruotas archeologijos, etnografijos žaidimas. Eksponatas istorijos liudininkas" netradicinėje aplinkoje - J. Šliūpo muziejuje. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su archeologiniais ir etnografiniais mūsų istorijos liudininkais – įvairiais istorijos eigos metu žmonių sukurtais daiktais.  Užsiėmimą vedė Lietuvos nacionalinio istorijos muziejaus darbuotoja Birutė Kazlauskienė.

Pirmiausia mokiniai atsitiktiniu būdu pasirinkdavo daiktą, kurį turėdavo ,,prakalbinti“: sužinoti, kas tai per daiktas, kam buvo naudojamas, iš ko padarytas, kiek jam metų. Pats seniausias žaidime dalyvavęs daiktas – akmeninis kirvis. Nuo jo ir prasidėjo mūsų kelionė „laiku“.  Vaikai susipažino su šaunamųjų ginklų evoliucija, čiupinėjo įvairių strėlių antgalius. Sužinojo, ką senovės žmonės slėpė lobiuose. Nustebino įvairių rūšių batai: nuo naginių iki prašmatnių polenų, kurių nosių ilgis nurodydavo juos nešiojančių žmonių socialinę padėtį. Sužinojome, kad batus turėjo net arkliai. Čiupinėjome įvairius medinius XIX amžiaus daiktus, naudotus mūsų protėvių buityje: šaukštą, gorčių, sviestines, įrankius, skirtus daryti koldūnams ir dešroms, tarškynės galvijams, šukuočiai linams apdirbti, kultuvė ir dar daug kitų. Domėjomės, kodėl įrankiai papuošti ornamentais, kaip su jais buvo dirbama.

Mokiniams įvairių emocijų netrūko: vieni rūpinosi, kad nepažįsta savo rankose laikomo daikto, kitiems knietėjo pabandyti ką nors nuveikti su gautu įrankiu.

Po užsiėmimo visi nutarėme, kad užsiėmimai netradicinėje aplinkoje labai naudingi, nes  gauta informacija išlieka ilgam.

Informaciją pateikė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė

!Informacija atnaujinta: 2016 Rgp 29, 11:21:33