Naujienų archyvas 2014-2015 mokslo metai

Bal 29
2015
Istorijos pamokos netradiciškai

Balandžio 22-24 dienomis,5b, 5c ir 6b klasių mokiniai, lydimi istorijos mokytojos metodininkės Daivos Latožienės , dailės mokytojos Reginos Mizulaitės, technologijų mokytojos metodininkės Jolantos Čėsnienės ir kūno kultūros mokytojos metodininkės Tatjanos Stankevičienės, dalyvavo Lietuvos nacionalinio istorijos muziejaus organizuotame edukaciniame užsiėmime ,,Integruotas archeologijos, etnografijos žaidimas. Eksponatas istorijos liudininkas" netradicinėje aplinkoje - J. Šliūpo muziejuje. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su archeologiniais ir etnografiniais mūsų istorijos liudininkais – įvairiais istorijos eigos metu žmonių sukurtais daiktais.  Užsiėmimą vedė Lietuvos nacionalinio istorijos muziejaus darbuotoja Birutė Kazlauskienė.

Pirmiausia mokiniai atsitiktiniu būdu pasirinkdavo daiktą, kurį turėdavo ,,prakalbinti“: sužinoti, kas tai per daiktas, kam buvo naudojamas, iš ko padarytas, kiek jam metų. Pats seniausias žaidime dalyvavęs daiktas – akmeninis kirvis. Nuo jo ir prasidėjo mūsų kelionė „laiku“.  Vaikai susipažino su šaunamųjų ginklų evoliucija, čiupinėjo įvairių strėlių antgalius. Sužinojo, ką senovės žmonės slėpė lobiuose. Nustebino įvairių rūšių batai: nuo naginių iki prašmatnių polenų, kurių nosių ilgis nurodydavo juos nešiojančių žmonių socialinę padėtį. Sužinojome, kad batus turėjo net arkliai. Čiupinėjome įvairius medinius XIX amžiaus daiktus, naudotus mūsų protėvių buityje: šaukštą, gorčių, sviestines, įrankius, skirtus daryti koldūnams ir dešroms, tarškynės galvijams, šukuočiai linams apdirbti, kultuvė ir dar daug kitų. Domėjomės, kodėl įrankiai papuošti ornamentais, kaip su jais buvo dirbama.

Mokiniams įvairių emocijų netrūko: vieni rūpinosi, kad nepažįsta savo rankose laikomo daikto, kitiems knietėjo pabandyti ką nors nuveikti su gautu įrankiu.

Po užsiėmimo visi nutarėme, kad užsiėmimai netradicinėje aplinkoje labai naudingi, nes  gauta informacija išlieka ilgam.

Informaciją pateikė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė

!Informacija atnaujinta: 2016 Rgp 29, 11:21:33
Technologijų mokykla Palangoje
Robotika ir programavimas
Programavimas mikrokompiuteriais BBC micro: bit
Minecraft programavimas
3D projektavimas ir modeliavimas 
Registracija

Dalyvaujame projekte


Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Skaityti plačiau

Laisvos darbo vietos

Darbuotojų poreikis >>

Mūsų partneriai

Mūsų mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla "Am Grünen Berg".

Mokyklą kuruoja bendruomenės pareigūnas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Rinkevičienė. Kuruoja Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų bendrosios prevencijos srityje.

Problemos su el. dienynu Tamo?
Prašome kreiptis tik el. paštu!
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla
Adresas: Ganyklų g. 2, Palanga, LT-00132
El. paštas: info@jurguciomokykla.lt
Telefonas: (8 460) 48962, (8 460) 48984
Faksas: (8 460) 48962

Pamokų laikas

Apie pastebėtus galimus korupcijos atvejus Palangos bei kitų miestų gyventojai, Palangos miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų tarnautojai (darbuotojai) gali pranešti:
Palangos miesto savivaldybei el. paštu antikorupcija@palanga.lt ir/ar pasitikėjimo telefonu (8 460) 51 502
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „Karštąja linija“ visą parą tel.: (8 5) 266 3333 ir/ar el.paštu pranesk@stt.lt
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai el. paštu: daiva.latoziene@jurguciomokykla.lt
1 pamoka
8:00-8:45
15
min
2 pamoka
9:00-9:45
15
min
3 pamoka
10:00-10:45
20
min
4 pamoka
11:05-11:50
20
min
5 pamoka
12:10-12:55
15
min
6 pamoka
13:10-13:55
5
min
7 pamoka
14:00-14:45
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Palangos Vlado Jurgučio
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
el. dienynu TAMO.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau: naudingų nuorodų >>