Naujienų archyvas 2014-2015 mokslo metai

Kov 31
2015
Svečiuose – „Misija Sibiras 2014“ dalyvė

2014 m. kovo 27 dieną mūsų mokykloje paminėta Lietuvos istorijai svarbi data - 1949 metais vykęs žmonių trėmimas "Bangų mūša“. Tą kovą iš Lietuvos buvo ištremta apie 32 tūkstančiai žmonių. 1949 metų trėmimai nuo anksčiau vykusių skyrėsi ne tik organizavimu, bet ir tuo, kad šį kartą šeimos nebuvo išskiriamos, vyrai į Sibirą buvo vežami kartu su moterimis ir vaikais.

Trėmimo aukos buvo vežamos į Amūro, Irkutsko, Krasnojarsko, Novosibirsko, Omsko ir Tomsko sritis. Atvežti į tremties vietas jie privalėjo pasirašyti dokumentus, kurie draudė jiems grįžti namo ir „pririšo“ prie tremties vietos bent dvidešimčiai metų. Tai buvo vienas didžiausių, bet ne paskutinis trėmimas. Iš viso 1941–1953 m. iš Lietuvos į tremtį buvo išvežta iki 130 tūkst. žmonių, tarp jų apie 32 tūkst. vaikų.

Istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė, kuri yra ir mūsų mokyklos Tolerancijos ugdymo centro veiklos koordinatorė, organizavo mokinių susitikimą su „Misija Sibiras 2014“ dalyve Žemaičių Kalvarijos Plungės r. M. Valančiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Laura Rojute. Susitikimo metu buvo pristatytas pats jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras", kurio idėja gimė dar 2005 m. Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Asamblėjoje priėmus rezoliuciją dėl jaunimo patriotiškumo. Projekto tikslai yra šie: puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą tarp jaunimo, skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą ypač aktualiais Lietuvos naujausiųjų laikų istorijos klausimais, formuoti teigiamą patriotiško ir pilietiško jaunimo įvaizdį visuomenėje, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusiuosius nuo vieno juodžiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos puslapių, visuomenei priminti, kad Sibiras – tai ne tik Rusijos teritorija, bet labai plati sąvoka/metafora, talpinanti savyje ir kitas šiuolaikinių NVS valstybių teritorijas, į kurias buvo tremiami žmonės, įamžinti Sibire kalėjusių tautiečių atminimą, pagal galimybes sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, susitikti su lietuviais, vis dar gyvenančiais Sibire.

„Misijos Sibiras“ dalyvė Laura Rojute savo susitikimą su mūsų mokyklos bendruomene pradėjo nuo tylos minutės, skirtos pagerbti žuvusiems tremtyje. Po to visi iškilmingai sugiedojome Lietuvos himną. Pasakojimo metu išgirdome , kaip buvo ruošiamasi dalyvavimui šiame projekte, kokių savybių reikia žmogui, norinčiam dalyvauti jame. Pamatėme, su kokiais sunkumais susiduria šio projekto dalyviai, norėdami įvykdyti savo užsibrėžtus tikslus Sibire. Sužinojome, kaip dabar ten gyvena lietuviai, kurie nebegrįžo į Lietuvą. Pabaigoje susitikimo lektorė atsakė mokiniams į juos dominančius klausimus.

Informaciją ruošė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė

!Informacija atnaujinta: 2016 Rgp 29, 11:21:33
Technologijų mokykla Palangoje
Robotika ir programavimas
Programavimas mikrokompiuteriais BBC micro: bit
Minecraft programavimas
3D projektavimas ir modeliavimas 
Registracija

Dalyvaujame projekte


Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Skaityti plačiau

Laisvos darbo vietos

Darbuotojų poreikis >>

Mūsų partneriai

Mūsų mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla "Am Grünen Berg".

Mokyklą kuruoja bendruomenės pareigūnas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Rinkevičienė. Kuruoja Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų bendrosios prevencijos srityje.

Problemos su el. dienynu Tamo?
Prašome kreiptis tik el. paštu!
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla
Adresas: Ganyklų g. 2, Palanga, LT-00132
El. paštas: info@jurguciomokykla.lt
Telefonas: (8 460) 48962, (8 460) 48984
Faksas: (8 460) 48962

Pamokų laikas

Apie pastebėtus galimus korupcijos atvejus Palangos bei kitų miestų gyventojai, Palangos miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų tarnautojai (darbuotojai) gali pranešti:
Palangos miesto savivaldybei el. paštu antikorupcija@palanga.lt ir/ar pasitikėjimo telefonu (8 460) 51 502
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „Karštąja linija“ visą parą tel.: (8 5) 266 3333 ir/ar el.paštu pranesk@stt.lt
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai el. paštu: daiva.latoziene@jurguciomokykla.lt
1 pamoka
8:00-8:45
15
min
2 pamoka
9:00-9:45
15
min
3 pamoka
10:00-10:45
20
min
4 pamoka
11:05-11:50
20
min
5 pamoka
12:10-12:55
15
min
6 pamoka
13:10-13:55
5
min
7 pamoka
14:00-14:45
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Palangos Vlado Jurgučio
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
el. dienynu TAMO.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau: naudingų nuorodų >>