Naujienų archyvas 2018-2019 mokslo metai

Saulėtą gegužės 23 dieną aplink mokyklą tikrai netrūko veiksmo – čia šurmuliavo kone visa mokyklos bendruomenė. Akcijos iniciatyvinė grupė – mokytojai, mokiniai, švietimo pagalbos specialistai parengė gausybę užduočių. Kūrybiškumą, sumanumą bei judrumą skatinančios užduotys buvo sugrupuotos į atskiras erdves - „Sveikatos salą”,  „Šokių salą”, „Menų salą”, bei „Aktyvios veiklos kontinentą”.

Ypač didelio mokinių susidomėjimo susilaukė visuomenės sveikatos specialistės Bernardos Galinauskės vedami pirmosios pagalbos mokymai, piešimas purškiamais dažais bei kreidelėmis,  projektas „Papuošk medį”,  šokių pamoka, „Burbuliatorius”, užduotys „Keliame bures”, „Taikinys”, „Tvisteris”, bei sportinės rungtys.

Visi dalyviai grįžo į klases žvalūs ir pasisėmę geros nuotaikos.
Dėkojame bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie šios  pasaulinės iniciatyvos įgyvendinimo, bei viliamės, jog pasisekęs renginys taps dar viena gražia mokyklos tradicija.
 
Akcijos iniciatyvinės grupės vardu –
socialinė pedagogė Lina Kunickienė ir psichologė Sigita Gedgaudaitė
Gegužės  9 d. mūsų mokyklos 5 klasės mokinių komanda dalyvavo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro organizuotame respublikiniame finansinio raštingumo praktinės veiklos projekte  „ASMENINIŲ FINANSŲ LABIRINTAI“. Organizatoriai pakvietė dalyvius į “Kar kar“ nuotykių parką, kur buvo parengę 9 stotelių trasą. Ekonomikos ir finansines žinias vaikai demonstravo gryname ore. Vaikų komandos, gavusios kelionės lapus, leidosi ieškoti stotelių ir spręsti užduočių. Varžytuvės buvo aktyvios, mokiniai bėgo nuo vienos stotelės prie kitos, sprendė užduotis, rinko lipdukus.

Komandoms reikėjo sudėti pinigų dėlionę, atspėti patarles ir posakius apie skolinimąsi, apskaičiuoti, kiek reikės sutaupyti pinigų, norint nupirkti draugui dovaną, sutvarkyti asmeninį biudžetą, atpažinti kintamas ir pastovias išlaidas bei atlikti kitas užduotis.

Mūsų mokyklos komanda puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis. Komandos ir pedagogai apdovanoti  KVLC padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis.  Vaikai džiaugėsi netradiciniu formatu, pasitikrino finansines žinias, smagiai ir prasmingai praleido laiką.

Technologijų ir finansinio raštingumo pagrindų mokytoja
Jolanta Čėsnienė

Artėja vasara, o su ja – nauji atradimai, iššūkiai ir nuotykiai. Technologijų mokykla kviečia visus vaikus nuo 5 iki 16 metų į vasaros robotikos ir programavimo stovyklas Palangoje.


==============================
2019 metų birželio 17 – 20 dienomis:
==============================
 • 2019-06-17 nuo 15.00 val. iki 17.00 val. – Robotika ir programavimas.
 • 2019-06-18 nuo 15.00 val. iki 17.00 val. – Robotika ir programavimas.
 • 2019-06-19 nuo 15.00 val. iki 17.00 val. – Programavimas mikrokompiuteriais BBC Micro: bit.
 • 2019-06-20 nuo 15.00 val. iki 17.00 val. – Minecraft programavimas.
==============================
2019 metų birželio 25 – 28 dienomis:
==============================
 • 2019-06-25 nuo 10.00 val. iki 12.00 val. – Robotika ir programavimas.
 • 2019-06-26 nuo 10.00 val. iki 12.00 val. – Robotika ir programavimas.
 • 2019-06-27 nuo 10.00 val. iki 12.00 val. – Programavimas mikrokompiuteriais BBC Micro: bit.
 • 2019-06-28 nuo 10.00 val. iki 12.00 val. – Minecraft programavimas.
Primename, kad korepetitoriai ir laisvai samdomi mokytojai turėtų įregistruoti individualią veiklą arba įsigyti verslo liudijimą. Tai padaryti galima paprastai, prisijungus prie Mano VMI, o jei reikia specialisto pagalbos - atvykus į bet kurį valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) aptarnavimo padalinį.
 
Jei  veiklą registruosite savarankiškai, Jums padės VMI parengti vedliai. Juose žingsnis po žingsnio paaiškinama kaip įsigyti verslo liudijimą ir kaip įregistruoti individualią veiklą.
 
Mokytojams aktualią informaciją apie individualios veiklos vykdymą galima rasti leidinyje čia.  
 
VMI Jūsų patogumui sukūrė ir dar vieną e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS. Tai nemokama supaprastintos buhalterinės apskaitos programa, kuria naudotis gali tiek vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, tiek dirbantys su verslo liudijimais. Daugiau informacijos rasite čia.
 
Savarankiškai aktualią informaciją galite rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais Jus dominančiais mokesčių klausimais galite telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.
2019 metų balandžio mėn. 10 dieną mūsų mokykloje vyko jau tradicija tapęs integruotas anglų kalbos ir kūno kultūros renginys 6 klasių mokiniams „English in Motion“ kartu su Bergeno Riugene (Vokietija) "Am Grünen Berg" mokyklos mokiniais. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos 6 klasių mokinių komanda. Dalyvius pasveikino „Vėtrungės“ šokėjos, kūno kultūros mokytoja pravedė energingą mankštą, o su sirgalių palaikymu prasidėjęs renginys nuteikė geroms emocijoms. Šeštokų komandos varžėsi ne tik kas greičiau ir tiksliau įveiks kūno kultūros estafetes, bet ir pademonstruos geras anglų kalbos žinias. Renginiui sklandžiai vykti padėjo visa 8A klasės teisėjų komanda, kuri fiksavo ir skaičiavo taškus, laiką ir vietas. Renginio pabaigoje mūsų mokyklos direktorė L. Benetienė pagyrė komandas už vikrumą, sumanumą ir puikias anglų kalbos žinias bei apdovanojo dalyvius išskirtiniais prizais. Po renginio mokiniai dalijosi įspūdžiais, aptarinėjo užduotis ir džiaugėsi įgyta nauja patirtimi.

„S.M.A.R.T. tėvystė“ yra pirmasis Lietuvos vaikų apsaugai sukurtas praktinis įrankis, skirtas tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei. Ankstyvosios intervencijos ir prevencijos modelio tikslas – atpažinti rizikas vaiko gerovei ir reaguoti teikiant pagalbą anksčiau nei atsiranda problemos.

Socialiniai darbuotojai, švietimo ir sveikatos apsaugos specialistai, policijos pareigūnai šio įrankio pagalba greitai ir nesudėtingai gali identifikuoti vaiko gerovės rizikas ir nedelsiant imtis pagalbos veiksmų.

„S.M.A.R.T. tėvystė“ platforma atvira ir visiems Lietuvos gyventojams: ji padės šeimoms pamatyti ir identifikuoti galimus sunkumus auginant vaikus. Anketas galima pildyti jau dabar http://www.smarttevyste.lt.

Įrankis parengtas pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos įgyvedintą projektą „Vaiko teisių užtikrinimo ir pagalbos vaikui ir jo šeimai stiprinimas Lietuvos savivaldybėse: Ankstyvosios intervencijos modelis“, finansuojamą pagal Norvegijos finansinio mechanizmo programą LT10. Smarttėvyste.lt svetainę sukūrė socialiai atsakinga organizacija „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“, atsiliepiant į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“.
Kovo mėnesį mokykloje vyko Draugiškiausių bendruomenės narių rinkimai bei  Judriųjų pertraukų konkursas, kurį laimėjo 5b klasės iniciatyva „Sportuok linksmai”.

Mokyklos „Bendraamžių” klube kunkuliavo „Diskusijos + arbata karštai”, mokykloje organizuotos Sąmoningo kino peržiūros, aktyvios bei pagarbų požiūrį į save bei aplinkinius skatinančios klasių valandėlės.

Kovo 21-ąją – pasaulinę Dauno sindromo dieną jaunųjų „Bendraamžių” sumanymu  mokykloje  įsikūrė foto stendas „Mes skirtingi – mes vienodi”. Džiugina, jog kasmet vis daugiau bendruomenės narių palaiko šią iniciatyvą, tądien mūvėdami skirtingų spalvų kojines.

 Socialinė pedagogė Lina Kunickienė ir psichologė Sigita Gedgaudaitė

Šie metai paskelbti lietuvių kalbos metais. Todėl, minėdami 2019 metų valstybines šventes: Vasario 16 – ąją ir Kovo 11 – ąją, tam skyrėm išskirtinį dėmesį.

Vasario 16 – ąją norėjome paminėti išskirtinai. Tai padaryti nebuvo sunku ir todėl, kad vasario 15 d. mokykloje buvo paskelbta Valtybės diena. Mokiniai visą šios dienos veiklą skyrė Lietuvos valstybingumo įprasminimui: pradinių klasių mokiniai surengė koncertą, po kurio savo darbeliais puošė mokyklą. Penktų – aštuntų klasių mokinių komandas socialinių mokslų mokytojai pakvietė į edukacinę viktoriną apie Žemaitiją “Tauta gyva, kol gyva jos kalba”, kur vaikai žaidybine forma atsakinėjo į klausimus apie žemaičių etnografiją, geografiją, istoriją ir kalbą. Vaikai žemaičiavo, rungtyniavo, o kartu ir mokėsi draugiškai sutarti komandose.
Kovo 4 dieną 6a klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos, istorijos mokytojos metodininkės Daivos Latožienės ir technologijų vyresniosios mokytojos Jolantos Čėsnienės, lankėsi Klaipėdoje esančiame „Roshen“ saldainių fabrike, kur susipažino su įvairiomis profesijomis bei karjeros galimybėmis fabrike. Taip pat vaikai susipažino su konditerinių gaminių pasauliu, pamatė, kaip gimsta visos Lietuvos pamėgta karamelė. Korporacija „Roshen“ yra vienas iš konditerijos pramonės lyderių Lietuvoje. Džiugu, kad ši kompanija mokiniams suteikia galimybę nemokamai apsilankyti fabrike, kur išsamiai supažindina su saldainių gamybos procesu. Mokiniai edukacijos metu turi galimybę ir patys gaminti saldumyną, kurį privalo įpakuoti ir sugalvoti bei užrašyti jo pavadinimą. Na, o baigiantis viešnagei fabrike, moksleivių laukė saldžios dovanėlės: kiekvienas buvo apdovanotas maišiuku saldainių.

Informaciją ruošė 6a klasės auklėtoja, istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė
Vieną žvarbiausių sausio mėnesio dienų mokykloje vyko 6-7 klasių mokinių susitikimai su karininkais bei jaunaisiais Šauliais. Mokinius sudomino Lietuvos Kariuomenės karo prievolės skyriaus vyresniojo seržanto Andrejaus Fedijaus pateikta video medžiaga ir išsamus pasakojimas apie šalies kariuomenę. Teisingai į kariškio klausimus atsakę mokiniai džiaugėsi pelnytais prizais.

Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai į susitikimą su mokiniais atvyko visa kuopa, vadovaujama buvusių mūsų mokyklos mokinių Mariaus Gruzdžio ir Dominyko Nuraševo. Mokiniai užgniaužę kvapą klausėsi Lietuvos Šaulių sąjungos būrio vado Artūro Milkinčiaus bei jaunųjų Palangos šaulių pasakojimų, atsakė į jų užduotus klausimus.
Bene labiausiai mokinukams patiko suteikta proga patiems „pasimatuoti” kario apsiaustą, dujokaukę, pakilnoti ginklą, išbandyti maskuojamąjį grimą, ar dėvint nelengvą žygio kuprinę padaryti keletą atsispaudimų.
Ne vienas susitikimuose dalyvavęs mokinys išsakė ketinimą įsijungti į Lietuvos Šaulių sąjungą, kurios šūkis: „Stipri sąjunga – saugi Tėvynė”.
 
Socialinė pedagogė
Lina Kunickienė
Sausio 22 – 23 dienomis mūsų mokykloje 5, 8 klasių mokiniams vyko pamokos tema „Tarptautinę Holokausto dieną minint: kelias iš mirties į laisvę“. Pamokas vedė istorijos mokytojos metodininkės Daiva Latožienė ir Loreta Stonienė. Dailės mokytojos Ramunės Grikštaitės ir istorijos mokytojos metodininkės Daivos Latožienės iniciatyva surengta mokinių darbų paroda, skirta šiai datai paminėti. Tokiu būdu mūsų mokykla prisijungė prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams tirti ir tarptautinės organizacijos Tarptautinis Holokausto atminties aljansas (IHRA (angl.) kvietimo paminėti šią dieną respublikoje ir pasaulyje.

Holokausto aukų atminimo dieną, kuri minima sausio 27 d., paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šią dieną 1945 metais buvo išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla Lenkijoje, kur naciai nužudė apie pusantro milijono įvairių tautybių žmonių, daugiausia – žydų.

Per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metu sunaikinta 6 milijonai žydų, iš jų – apie 190 tūkstančių – Lietuvoje. Svarbu šią dieną prisiminti ir minėti tam, kad istorija niekada nepasikartotų.

Informaciją ruošė istorijos ir pilietiškumo mokytoja
Daiva Latožienė

(V – VIII klasėms)

Paauglystės kryžkelės – įrodymais pagrįsta programa, kuri padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką ir ugdyti gyvenimo įgūdžius, padedančius mokiniams išgyventi paauglystės metus. Išsamios pamokos ir pagalbinė programos medžiaga suvienija mokyklos personalą, šeimą, bendruomenę ir jaunus žmones. Ši programa į Bendrąsias ugdymo programas integruoja socialinį ir emocinį ugdymą, charakterio ugdymą, psichoaktyviųjų medžiagų ir patyčių prevenciją bei mokymąsi tarnaujant, tuo būdu skatindama paauglio asmenybės brandą.

Gruodžio 14 d. Palangos Vlado Jurgučio mokykla atšventė savo 80-ies metų jubiliejų. Ruoštasi šventei buvo ilgai: mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Ramunės Grikštaitės ir savo klasės auklėtojų papuošė mokyklą bei pagamino dovanėles mokyklos svečiams. Anglų kalbos mokytojai su savo mokiniais pasirūpino sveikinimo atvirukais ir piešiniais. Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai rašė kūrybinius darbelius, skirtus mokyklai. Daugumos mokytojų pagalba, peržiūrint senas nuotraukas, buvo prisiminti anksčiau mokykloje dirbę kolegos. Jie pakviesti į renginį.

 Įgyvendinant į STEAM orientuoto ugdymo tikslus, gruodžio 20 dieną, mokykloje vyko jau trečią kartą KALĖDINĖ LABDAROS MUGĖ “GAUNU PELNĄ- DALINUOSI SU MŪSŲ MAŽAISIAIS DRAUGAIS”, kurios metu siekiama suteikti mokiniams galimybę atskleisti kūrybiškumą, ugdyti mokinių verslumą, sudaryti sąlygas mokiniams gauti praktinių žinių apie savikainos, pelno skaičiavimą, skatinti mokiniams norą bendrauti, bendradarbiauti ir svarbiausia- mokyti vaikus dalintis su tais, kuriems to labai reikia.

3D projektavimo ir modeliavimo užsiėmimuose, ugdančiuose kūrybiškumą, architektūrinį ir inžinerinį suvokimą bei mąstymą, - šventinės nuotaikos. Vaikai, įgiję konstravimo ir 3D projektavimo pagrindus, sukūrė ir realizavo savo idėjas – trimate modeliavimo sistema suprojektavo kalėdinius papuošimus ir kitus trimačius modelius. Turimo pažangaus 3D spausdintuvo dėka, vaikai turėjo galimybę įgyvendinti kūrybinius sumanymus ir pasidžiaugti savo darbo rezultatais. Su jais kartu džiaugiamės ir mes bei visiems linkime ramių ir šiltų Šventų Kalėdų!

Lapkričio 29 dieną 8a klasės mokinė, aštuntokų pusfinalio nugalėtoja Mūza Svetickaitė, lydima kūno kultūros mokytojo metodininko Artūro Podlinevo ir triukšmingos sirgalių komandos, dalyvavo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ aštuntokų finale, kur susirungė su dviem stipriausiais aštuntokais ir šeštoku. Rezultatai puikūs – visą žaidimą neabejotinai lyderiavusi Mūza užtikrintai nurungė visus aštuntokus ir galiausiai, pritrūkus sėkmės, dviejų taškų persvara pralaimėjo į priekį staiga išsiveržusiam šeštokui. Tačiau, nors ir laimėjo II vietą, Mūza tapo geriausia šio sezono aštuntoke Lietuvoje!

Gruodžio 6 dieną mūsų mokyklos aktų salėje susirinko net septynios 6 klasių komandos iš Palangos Vlado Jurgučio, Baltijos ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Mokiniai dalyvavo saviraiškos programos „Istorija gyvai“ finaliniame renginyje-viktorinoje „Gyvenu Palangoje“, kurią organizavo Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos istorijos mokytojos metodininkės Daiva Latožienė ir Loreta Stonienė.

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko gražia tradicija tapusi mokinių saviraiškos programa – konkursas „Kalėdiniai skaitymai“. Jau šeštą kartą mokiniai iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos Senosios gimnazijos, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos, Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos ir Bergeno Riugene „Am Grünen Berg“ regioninės mokyklos deklamavo eilėraščius viena iš užsienio kalbų – rusų, prancūzų ar vokiečių. Iš viso konkurse dalyvavo daugiau nei 70 skaitovų.

Lapkričio 23 dieną 8a klasės mokinė Mūza Svetickaitė, lydima kūno kultūros mokytojo metodininko Artūro Podlinevo ir gausios palaikymo komandos, jau penktą kartą dalyvavo Lietuvos Nacionalinio radijo ir televizijos projekte „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Keletą pergalių šioje viktorinoje anksčiau nuskynusiai M. Svetickaitei aštuntokų pusfinalis buvo labai sėkmingas – Mūza laimėjo I vietą ir kelialapį į superfinalą, kuris bus filmuojamas jau šį ketvirtadienį!

2018 metų lapkričio 30 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių saviraiškos programos – projekto "Skaitmeninis kinas. Jei nori ko nors pasiekti, privalai kuo nors būti. Domėkis, planuok ir rinkis savo karjerą!" baigiamasis renginys. Tai informacinių technologijų mokytojo metodininko Osvaldo Valiuko inicijuota ir įgyvendinta programa, kurios tikslas – populiarinant skaitmeninio kino kūrimą mokinių tarpe, skatinti jų kūrybiškumą ir saviraišką; skatinti mokinius domėtis bei planuoti profesinę karjerą atsižvelgiant į savo individualumą ir darbo rinkos poreikius; ugdyti dalykines ir bendrąsias mokinių kompetencijas, bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą.

Spalio 24 – 26 dienomis dalyvavome Klaipėdos Simono Dacho namų vykdomame projekte „Memelio krašto rašytojai“. Ši tema mums buvo visiškai nauja, tad buvo įdomu sužinoti apie rašytojus, gyvenusius Klaipėdos krašte. Projekte dalyvavo apie 20 mokinių, besimokančių vokiečių kalbos. Pirmą dieną susipažinome, dirbome grupėse, aptarėme tolesnius planus, ieškojome informacijos apie rašytojus ir ruošėmės ekskursijai. Antroji diena ir buvo skirta ekskursijai po Klaipėdos apylinkes – Mėmelio kraštą. Apsilankėme įvairiose Klaipėdos vietose, buvome Rusnėje, Macikuose, Sauguose, Vilkiškiuose. Visos šios vietovės susiję su rašytojais, gyvenusiais tuose kraštuose - H. Zudermanu, I. Simonaityte ir kitais. Ekskursija mums labai patiko. Trečiąją dieną skyrėme projektiniam darbui. Mūsų grupė paruošė medžiagą apie Hermaną Zudermaną. Buvo įdomu pamatyti ir kitų grupių pristatymus. O kur dar „arbatos pertraukėlės“, nauji draugai ir senas pianinas, kuriuo grojome per pertraukas. Norėtume, kad projektas tęstusi ir kitais metais. Mielai jame dalyvautume.

Greta Korsakaitė, 8a, Kamilė Kaminskaitė, 8a
Spalio 19-ąją Palangos Vlado Jurgučio mokyklos penktokus ir jų auklėtojas savo apsilankymu nudžiugino svečiai – Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pareigūnai. Penktokų klasės valandėlių metu mūsų mokykloje vyko integruota žmogaus saugos pamoka, kurią organizavo profesijos patarėja Alma Pronckūnienė.

Spalio 19-ąją Palangos Vlado Jurgučio mokyklos penktokus ir jų auklėtojas savo apsilankymu nudžiugino svečiai – Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pareigūnai. Penktokų klasės valandėlių metu mūsų mokykloje vyko integruota žmogaus saugos pamoka, kurią organizavo profesijos patarėja Alma Pronckūnienė.

2018 metų spalio 24 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje ir Vokietijos Bergeno Riugene regioninėje mokykloje „Am Grünen Berg“ vyko mokiniams skirtas renginys „Matematika ekstremaliai“.

Rugsėjo 21 d. Palangos Vlado Jurgučio mokyklos mokiniai dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotoje Respublikinėje pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“. Pagrindinis renginys vyko Paneriuose.
Norime Jus pakviesti dalyvauti respublikiniame projekte „Skaitmeninis kinas. Jei nori ko nors pasiekti, privalai kuo nors būti. Domėkis, planuok ir rinkis savo karjerą!“


Projekto „Skaitmeninis kinas. Jei nori ko nors pasiekti, privalai kuo nors būti. Domėkis, planuok ir rinkis savo karjerą!“ tikslas – populiarinant skaitmeninio kino kūrimą mokinių tarpe, skatinti jų kūrybiškumą ir saviraišką; skatinti mokinius domėtis bei planuoti profesinę karjerą atsižvelgiant į savo individualumą ir darbo rinkos poreikius. Kurdami trumpametražį filmą susipažinsite arba pagilinsite žinias apie filmavimą, montavimą, įgarsinimą; galėsite tapti ir scenaristais, ir aktoriais ar režisieriais; subūrę draugus, smagiai praleisite laisvalaikį ir turėsite galimybę pažinti ir atskleisti savo individualumą, mėgstamas ir įdomias veiklas.

Jei esate kūrybingi, novatoriški ir aktyvūs – prisijunkite prie mūsų!

Kurdami istorijas apie:

 • mokslininkus ar menininkus,
 • inžinierius ar finansininkus,
 • kariškius ar policininkus,
 • dėstytojus ar mokytojus,
 • pilotus ar vairuotojus,
 • politikus ar žurnalistus,
 • gaisrininkus ar virėjus,
 • sportininkus ar aktorius,
 • ir kitus darbščius žmones, savo profesijų profesionalus

atskleisite profesijų įvairovę, jų specifiką, susipažinsite su perspektyviausiomis ir paklausiausiomis profesijomis, galbūt pasirinksite savo kelią.

Lai kūryba draugų būryje Jums būna paskata susimąstyti apie savo ateitį!

Registracija ir kita informacija: https://www.skaitmeniniskinas.lt/

Valstybės institucijų kalbų centro iniciatyva bendradarbiaujant su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru bei Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniu direktoratu Europos kalbų dienai paminėti rugsėjo 26 d., trečiadienį, 10 val. Seimo kanceliarijos Europos informacijos biure (Seimo III r.) įvyko Lietuvos vaikų piešinių parodos „Europa ir daugiakalbystė“ atidarymas.

Parodoje eksponuojami 52 geriausi piešinių konkurso darbai. Konkursui piešinius pateikė 312 dalyvių 4 amžiaus grupėse nuo 3 iki 19 metų.

Darbų autoriai buvo apdovanoti laureato arba I, II ar III vietos diplomais; 3 geriausių kiekvienos amžiaus grupės darbų autorių (viso 12 vaikų ir jaunuolių), užėmusių pirmą, antrą ir trečią vietas kiekvienoje amžiaus grupėje, bei jų pedagogai buvo apdovanoti Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vardinėmis padėkomis, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato ir Švietimo ir mokslo ministerijos atminimo dovanomis.

Apdovanojimų tarpe iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos buvo apdovanota mokinė Liepa Budginaitė iš 7b klasės, kuri užėmė pirmają vietą.  Ją paruošė dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė.
Rugsėjo 3 dienos rytas mokykloje buvo sklidinas džiugesio, skambaus juoko, šiltų pasisveikinimų. Naujųjų mokslo metų šventėje skambėjo solistų Mėtos Visminaitės ir Domanto Vaitkaus atliekamos dainos, šoko mokyklos šokių studijos „Vėtrungė“ šokėjos. Sveikinimo žodžius tarė svečiai Laima Valužienė, Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja, ir miesto meras Šarūnas Vaitkus. Gerbiama mokyklos direktorė Laimutė Benetienė  palinkėjo sėkmės keliaujant mokslo ir žinių keliu, pristatė klasių auklėtojus. Audringais aplodismentais buvo sutikti patys mažiausieji mokyklos mokiniai - pirmokai. Šventę vedė 6a klasės mokiniai Amelija Butenytė ir Juozas Korsakas. Gražių, prasmingų darbų 2018-2019 mokslo metuose.

Alma Pronckūnienė,
direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui
Dėmesio!!! Pradedame naują robotikos nuotykių sezoną! Technologijų mokykla Palangoje kviečia visus 5 - 16 metų vaikus į "Robotikos ir programavimo" užsiėmimus nuo 2018 metų spalio mėnesio. Technologijų mokykla - tai mokykla sumaniems, smalsiems, iniciatyviems vaikams, kuriems patinka pažinti, ieškoti, atrasti. Tai mokykla visiems, besidomintiems technologijomis ir norintiems išmokti konstruoti ir programuoti.

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla skelbia atranką laisvai psichologo pareigybei užimti 1 etatu nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. Darbo sutartis – neterminuota.

 

Kvalifikaciniai reikalavimai:

1. Aukštasis išsilavinimas ir psichologo kvalifikacija (specialybė) ir ne žemesnis nei psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnis ar jam prilyginama kvalifikacija (ne mažiau nei 200 kreditų apimties nuosekliųjų universitetinių psichologijos krypties studijų).

2. Informacinių technologijų žinojimas, valdymas ir gebėjimas jas taikyti profesinėje veikloje;

3. Gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams.

4. Gebėjimas inicijuoti ir dalyvauti įgyvendinant mokyklos bendruomenei aktualias psichologinių problemų prevencijos priemones.

5. Gebėjimas bendradarbiauti su mokytojais, socialiniu pedagogu, kitais specialistais ir mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais) bei dirbti su jais komandoje, sprendžiant mokinio problemas.

 5a klasė
Mokytoja – Grikštaitė Ramunė, dailės vyresnioji mokytoja

 1. Antoščak Ugnė
 2. Astrauskaitė Gabrielė
 3. Freimanaitė Vakarė
 4. Kazlauskas Matas
 5. Klimas Osvaldas
 6. Macas Joris
 7. Merkevičiūtė Aina
 8. Miceika Emilis
 9. Mihailovski Jekaterina
 10. Mosteikytė Viltė
 11. Pališaitis Simas
 12. Serepinas Edgaras
 13. Stanelytė Else Uršulė
 14. Ragainis Mantas
 15. Razgutė Augustė
 16. Remeikis Rokas
 17. Riauka Ignas
 18. Tarnys Airidas
 19. Venckutė Emilija
 20. Zeigytė Altėja

5b klasė
Mokytoja – Stankevičienė Tatjana, kūno kultūros mokytoja metodininkė

 1. Apalainis Jaunius
 2. Baltmiškytė Meda
 3. Brasaitė Roberta
 4. Burba Arnas
 5. Chmylnikovaitė Juventa
 6. Gudavičiūtė Agota
 7. Kairys Astijus
 8. Kirstukas Kasparas
 9. Kokorevič Arsenija
 10. Korsakas Armandas
 11. Korsakas Dominykas
 12. Mačiulytė Austėja
 13. Motijauskas Matas
 14. Paulikaitė Laisvė
 15. Paulius Akvilė
 16. Saudargas Kipras
 17. Sebeckis Erikas
 18. Skritulskas Vakaris
 19. Sorokina Taisija
 20. Šporaitė Emilija
 21. Užpelkis Vijus Lukas
 22. Vaičiūnas Aras
 23. Vaičiūnas Markas
 24. Vasiliauskaitė Izabelė

5c klasė
Mokytoja – Survilaitė Eglė, lietuvių kalbos mokytoja

 1. Abelkis Nojus
 2. Augustytė Danielė
 3. Bakanauskas Augustas
 4. Bičkauskaitė Gertrūda
 5. Daukantas Ernestas
 6. Gliožeris Rolandas
 7. Jagorkinas Vladas
 8. Jurevičiūtė Dalia
 9. Jurgilevičius Rokas
 10. Kaunas Mindaugas
 11. La Farina Antonio
 12. Laureckytė Gabrielė
 13. Lukauskas Darius
 14. Lukošytė Justina
 15. Mestanza Beitnaraitė Gabrielle Betha
 16. Mordvinukaitė Aistė
 17. Motiejaitytė Goda
 18. Ramanauskaitė Ramunė
 19. Trimailov Dominik
 20. Želvytė Rugilė

 1a klasė
Mokytoja – Radžiuvienė Giedrė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

 1. Baltmiškytė Gabija
 2. Barzdžius Aras
 3. Bilinskytė – Milkovičiūtė Simona
 4. Brasaitė Dominyka
 5. Karpas Mykolas
 6. Liudžiūtė Austėja
 7. Martikaitytė Patricija
 8. Mažonaitė Rugilė
 9. Miklovas Matas
 10. Miltenytė Tėja
 11. Mažuknaitė Atėnė
 12. Narmontaitė Kotryna
 13. Nesteckytė Greta
 14. Paluckas Kastytis
 15. Ragauskas Simonas
 16. Skersys Ąžuolas
 17. Skritulskas Tautvydas
 18. Stankevičiūtė Liepa
 19. Šakytė Gustė
 20. Tarasevičiūtė Vanesa
 21. Vileikis Kristupas
 22. Žalgirytė Rusnė
 23. Želvys Vykintas
 24. Žvaginis Kajus

1b klasė,
Mokytoja – Viršilienė Nijolė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

 1. Ališauskas Paulius
 2. Černiauskaitė Sofija
 3. Dobromilskis Dovydas
 4. Gorelytė Gabija
 5. Jakovlevaitė Austėja
 6. Kaminskaitė Rugilė
 7. Kaziukonis Benas
 8. Kielaitė Emilija
 9. Krasenkovas Dominykas
 10. Lingys Majus
 11. Liutikas Gintaras
 12. Moulazimis Marijus
 13. Pavolis Tauras
 14. Podlinevas Ignas
 15. Puškorius Benas
 16. Repšytė Simona
 17. Sodeika Margiris
 18. Sodeikaitė Medeinė
 19. Šamonskytė Lukrecija
 20. Vainoraitė Vanesa
 21. Valiukaitė Aistė
 22. Verpečinskas Kostas
 23. Vismantas Aras
 24. Vizgirdas Matas

1c klasė
Mokytoja – Skališienė Nijolė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

 1. Auzacalitas Dalius
 2. Balčytis Dominykas
 3. Endzinas Dominykas
 4. Garbenytė Gabrielė
 5. Gavėnaitė Kamilė
 6. Grigas Amelie
 7. Jankauskas Deividas
 8. Jurėnaitė Jorūnė
 9. Jurgutis Gvidas
 10. Juronas Benas
 11. Liutkus Dominykas
 12. Nitiuk Paulina
 13. Piatkovskė Ugnė
 14. Plaščynskaitė Gerda
 15. Rimkevičius Jokūbas
 16. Ročiūtė Luka
 17. Sungailaitė Milana
 18. Tamošauskas Ervinas
!Informacija atnaujinta: 2019 Rgp 23, 10:17:22
Technologijų mokykla Palangoje
Robotika ir programavimas
Programavimas mikrokompiuteriais BBC micro: bit
Minecraft programavimas
3D projektavimas ir modeliavimas 
Registracija

Dalyvaujame projekte


Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Skaityti plačiau

Laisvos darbo vietos

Darbuotojų poreikis >>

Mūsų partneriai

Mūsų mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla "Am Grünen Berg".

Mokyklą kuruoja bendruomenės pareigūnas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Rinkevičienė. Kuruoja Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų bendrosios prevencijos srityje.

Problemos su el. dienynu Tamo?
Prašome kreiptis tik el. paštu!
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla
Adresas: Ganyklų g. 2, Palanga, LT-00132
El. paštas: info@jurguciomokykla.lt
Telefonas: (8 460) 48962, (8 460) 48984
Faksas: (8 460) 48962

Pamokų laikas

Apie pastebėtus galimus korupcijos atvejus Palangos bei kitų miestų gyventojai, Palangos miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų tarnautojai (darbuotojai) gali pranešti:
Palangos miesto savivaldybei el. paštu antikorupcija@palanga.lt ir/ar pasitikėjimo telefonu (8 460) 51 502
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „Karštąja linija“ visą parą tel.: (8 5) 266 3333 ir/ar el.paštu pranesk@stt.lt
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai el. paštu: daiva.latoziene@jurguciomokykla.lt
1 pamoka
8:00-8:45
15
min
2 pamoka
9:00-9:45
15
min
3 pamoka
10:00-10:45
20
min
4 pamoka
11:05-11:50
20
min
5 pamoka
12:10-12:55
15
min
6 pamoka
13:10-13:55
5
min
7 pamoka
14:00-14:45
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Palangos Vlado Jurgučio
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
el. dienynu TAMO.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau: naudingų nuorodų >>