Naujienų archyvas 2017-2018 mokslo metai

Besibaigiant mokslo metams mokyklos „Bendraamžiai” neužsnūdo – gegužės 10-ąją - tarptautinę Judėjimo sveikatos labui dieną surengė bendruomenės  apklausą „Tavo mėgstamiausia aktyvi  veikla”, bei linksmąsias pertraukėles pradinukams. Gegužės 28 dieną, palaikydami  respublikinę „Kaimynų dienos” iniciatyvą  surengėme improvizuotą pikniką po „Bendraamžių” klubo langais, bei rinkome parašus po „Bendraamžių” deklaracija. Pirmąją birželio mėnesio dieną 5-6 klasių mokinukus pakvietėme išbandyti savo jėgas linksmojoje viktorinoje „Labirintas”.

 Prasidėjus vasaros atostogoms mokykloje tris dienas šurmuliavo „Bendraamžių Avilio” idėjų dirbtuvės. Čia vaikai bendravo, gėrė kvapnią mėtų ir obuolių arbatą, dalinosi vasaros planais bei kūrybinėmis idėjomis. Kūrybinių dirbtuvių rezultatas – mokyklos atviroje erdvėje (vadinamojoje lauko klasėje)  įkurdintos erdvinės kompozicijos iš gamtinės medžiagos. Sumanymą įgyvendinti mokiniams padėjo technologijų mokytoja Jolanta Čėsnienė, konsultavo dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė.

Viliamės jog naujai atrasta ekspozicijų erdvė bei įrengti erdviniai kubai suteiks mokiniams  galimybę įgyvendinti originalias kūrybines idėjas.

Socialinė pedagogė Lina Kunickienė

Paskutinę mokslo metų savaitę  pagerbti 6c klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Alma Stričkaitė, antrus metus iš eilės įrodantys, jog jų iniciatyva kuo mažiau sėdėti, kuo daugiau bendrauti ir judėti, bei pastangos „užkrėsti” aktyvaus gyvenimo virusu kitus duoda puikių vaisių. Mokinukus ypač nudžiugino Palangos Sveikatos biuro įsteigtas ir visuomenės sveikatos specialistės Bernardos Varkojutės įteiktas prizas – kupina dėžė sultingų trešnių.


Linkime visiems mokiniams vasaros atostogų metu sukaupti sveikatinimo idėjų banką bei pasiruošti naujiems bendruomenę telkiantiems startams.

Socialinė pedagogė Lina Kunickienė

Birželio 20d. 12.00 val. vyks Pagrindinio ugdymo programos baigimo I dalies pažymėjimų įteikimas 8-tų klasių mokiniams.

Birželio 21d. 12.00 val. Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimų įteikimas 10a klasės mokiniams.
Šventė vyks  mokyklos Aktų salėje

 

Maloniai laukiame

 

Švietimo ir mokslo ministerija kreipiasi į Jus prašydama kartu su mokyklų vadovais atkreipti dėmesį į prekybos žmonėmis pavojus, su kuriais susidurti rizika vaikams ypač padidėja pasibaigus mokslo metams ir prasidėjus mokinių vasaros atostogoms.

Prekybos žmonėmis grėsmės yra pavojingos tuo, kad vaikai tampa prostitucijos ir kitokio seksualinio išnaudojimo aukomis, patenka į vergiją ar į vergiją panašią veiklą, pornografijos tinklą, tampa prekybos organais aukomis, išnaudojami nusikaltimų vykdymui, priverstinių santuokų sudarymui, surogatinei motinystei. Pagrindiniai būdai, kuriais vaikai įtraukiami į prekybos žmonėmis industriją – prievarta, apgaulė, pažadai ir manipuliacijos. Vaikai gali būti verbuojami bet kurioje jaunimo dažnai lankomoje vietoje: mokykloje, globos namuose, vakarėlių organizavimo vietose ar baruose, prekybos centruose, autobusų stotelėse, per socialinius tinklus.
Mokykla  organizuoja mokinių vasarą „ATVERK DURIS VASARAI“. Kviečiami mokiniai aktyviai dalyvauti šiose veiklose: žiūrėti dokumentą.

Gegužės 3d. Klaipėdos Universiteto Mažojoje Auloje vyko dvyliktasis  Vakarų regiono moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje".  Į šį konkursą atvyko skaitovai iš  Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Palangos, Neringos, Priekulės bei Plungės rajono. Matėme virš 60-ies pasirodymų. Iš mūsų mokyklos konkurse dalyvavo 2, 4, 6 klasių mokiniai: Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Loreta Jurkaitienė konkursui paruošė 2a klasės mokinį  Nojų Zalecką. Skaitovai Roberta Brasaitė ir Kipras Saudargas atstovavo 4b klasei, jų mokytoja Nijolė Viršilienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė.

Tearto vyresnioji mokytoja Alma Pronckūnienė dalyvauti konkurse paskatino Domantą Vaitkų, 3a klasės mokinį ir Agnę Dimaitę, 6b klasės mokinę. Konkurse taip pat dalyvavo 6c klasės mokinys Kristupas Kerulis, kuris šiuo metu lanko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vaikų choro studiją. Kristupą konkursui ruošė muzikinio teatro choro studijos mokytojas Vytautas Valys. Konkurso dalyvius vertino KU HUMF docentė aktorė Virginija Kochanskytė, rašytoja Virginija Rimkaitė, aktorius ir dainininkas Gytis Šimelionis, žurnalistas ir autorinių dainų atlikėjas Karolis Rupkus bei projekto koordinatorė Inga Norkūnienė. Gegužės 10 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos  Gerlacho palėpėje vyko laureatų apdovanojimas ir koncertas. Džiugu, jog mūsų mokyklos skaitovai sulaukė teigiamo komisijos vertinimo.  Domantas Vaitkus buvo pakviestas dalyvauti  laureatų pasirodyme ir  renginio metu skaitovas apdovanotas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės  Laureato diplomu, o Robertai Brasaitei ir Agnei Dimaitei suteiktos dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyr. redaktoriaus Gintaro Tomkaus ir projekto vadovės Virginijos Kochanskytės  nominacijos: Robertai  Brasaitei įteiktas diplomas „Už artistiškumą“, o  skaitovei  Agnei Dimaitei - diplomas „Už savitą interpretaciją“.  Kristupas Kerulis tapo Didžiojo prizo laimėtoju. Tokie mūsų mokyklos mokinių pasiekimai rodo, jog gimtojo žodžio puoselėjimas brangus ne tik mums, mokytojams, meninio skaitymo konkursų organizatoriams,  bet ir mokiniams.

Džiugu, jog mokiniai noriai mokosi perteikti lietuviško žodžio skambesį, pajusti skaitomo teksto prasmę ir  per savo suvokimą perteikti klausytojui.

Alma Pronckūnienė, teatro vyresnioji mokytoja
 

 

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojama iniciatyva, kuria siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą – perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo II etapuose: 1 etapas: registracija ir praktinių užduočių atlikimas ir 2 etapas: pusfinalis. Į pusfinalį pateko daugiausiai resursų sutaupiusios mokyklos (sutaupyti resursai buvo apskaičiuojami proporcingai mokyklos dydžiui ir mokinių skaičiui). Į jį mokykla delegavo mišrią komandą sudarytą iš 9 asmenų: komandos kapitonė Greta Valentinavičiūtė,  Joris Lisas, Marijonas Grenda, Melita Sinušaitė, Ovidijus Šeputis, Kristupas Miškinis, Jurgis Mickevičius, Hubertas Vindžigalskis, Ugnė Urbonaitė. Komanda atsakinėjo į klausimus ir vykdė praktines užduotis, susijusias su atliekų rūšiavimu ir resursų taupymu- užduotys buvo nelengvos, bet komanda pasirodė labai gerai. Varžytis teko su 8-11 klasių mokiniais iš Šilalės, Kretingos r. Grūšlaukės, Kretingos r. Vydmantų, Gargždų, Plungės, Mažeikių ir Telšių- viso 11 komandų.

Komandą ruošusi fizikos mokytoja metodininkė Saulė Paulikienė
Gegužės 4 d. 10a klasės mokiniai lankėsi VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklos atvirų durų dienos renginiuose. Atvykę mokiniai turėjo galimybę susipažinti su mokyklos vykdomomis profesinio mokymo programomis, suteikiamomis kvalifikacijomis, projektine veikla, mokinių laisvalaikiu, pamatyti mokymosi aplinką. Po to mokiniai dalyvavo praktiniame profesijų pristatyme: vairavo traktorių ir lengvąjį automobilį, atliko suvirinimo darbus, skaičiavo maršruto atstumą ir kainą, kaip tai daro logistas ekspeditorius, automobilių remonto dirbtuvėse nustatinėjo automobilio  gedimą, dalyvavo dekoratyvinio apželdinimo kūrybinių dirbtuvėlių veikloje. Visi atvykusieji galėjo paragauti busimų virėjų ir konditerių paruoštų patiekalų ir kepinių.  

Apsilankymas atvirų durų dienos renginiuose – tai nauja patirtis, įspūdžiai ir proga kryptingai   planuoti karjerą. Mokiniai VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykloje gali įgyti norimą profesiją, nes kiekvienais metais kvalifikuotų darbininkų poreikis auga, o galimybės įsidarbinti yra labai didelės.

Profesijos patarėja Jolanta Čėsnienė.
2018 m. balandžio 27-28 dienomis Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos organizuojamas meninio skaitymo konkursas. Lietuviško žodžio šventėje dalyvavo daugiau nei  100 mokinių ir jų mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Gegužės 4 – 5 dienomis mūsų mokykloje kaip niekad dažnai skambėjo vokiečių kalba - vyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada 11-ų ir konkursas 8-tų klasių moksleiviams. Olimpiadoje ir konkurse dalyvavo daugiau nei 100 mokinių iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, kad šiam renginiui buvo pasirinkta mūsų mokykla. Olimpiados ir konkurso dalyvius svetingai sutiko ir pasveikino jaunieji mūsų mokyklos solistai ir šokių grupė „Vėtrungė“, mokiniai ir mokytojai.

Balandžio  27 dieną 3b klasės mokiniai miesto bibliotekos skaitykloje susitiko su rašytoju  Kęstučiu Kasparavičiumi. Susitikimo metu atidžiai klausėsi rašytojo pasakojimo apie tai, kaip gimsta jo knygos. Vaikai pamatė rašytojo knygos „Kaimynė už kampo“ eskizus, iliustracijų ruošinius ir kelis knygos puslapius originalus. Sužinojo, jog savo knygoms iliustracijas kuria ir piešia pats.  Buvo įdomu sužinoti, kaip gimsta knyga.  Daug piešimo gudrybių buvo atskleista piešiant ir spalvinant bendrą piešinį „Panelė Žirafa, kurios vardas Veronika Gėlytė“.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rima Kontrimaitė

2018 m. balandžio 19 d. Moksleivių klube vyko Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“, Palangos miesto pradinių (1-4) klasių mokinių konkursas ,,Šviesoforas” II etapas.  Konkurse dalyvavo Palangos pradinės mokyklos, ,,Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų komandos. Mūsų mokyklą atsovavo: 1a klasės mokinys Dominykas Šporas, 2b klasės mokinė Ugnė Viltė Pauliukonytė, 3a klasės mokinė Elija Stratkauskaitė ir 4b klasės mokinys Vakaris Skitulskas.

Balandžio 11 d. mūsų mokykloje vyko „Verslumo ir karjeros ugdymo diena“.   Šią dieną įprastas pamokas pakeitė užsiėmimai pagal suplanuotas įvairias veiklas, kurias organizavo ir vedė klasių vadovai, tėveliai, svečiai iš įvairių įstaigų, organizacijų. Klasių vadovai organizavo mokiniams išvykas ir ekskursijas į įvairias įstaigas ir įmones, kad vaikai savo akimis pamatytų, ką veikia tam tikrų profesijų atstovai, galėtų su jais pabendrauti.

Balandžio 5-7 dienomis Vilniuje vyko 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. 102 talentingiausi Lietuvos jaunieji filologai iš 35 miestų įveikę atrankas mokyklose, rajonuose ir šalyje buvo pakviesti rungtis prozos, poezijos, publicistikos ir eseistikos, literatūros kritikos, kalbos, tautosakos bei literatūrinio vertimo sekcijose. Moksleivių darbus vertino ir analizavo didžiulė literatūrologų, poetų, rašytojų, vertėjų komisija. Mūsų mokyklai su eilėraščių rinkiniu „Alibi“ poezijos sekcijoje atstovavusi 7a klasės mokinė Mūza Svetickaitė (mok. Loreta Kulienė) apdovanota sidabro medaliu!

Balandžio 11 dieną mūsų mokykloje vyko pradinių klasių mokinių saugaus eismo viktorina ,,Būk saugus ir atsargus”,  kurios tikslas – įtvirtinti pradinių klasių mokinius pagrindines Kelių eismo taisykles, ugdyti saugaus elgesio kelyje praktinius gebėjimus. Viktoriną organizavo pradinio ugdymo  mokytojos metodininkės: Aurelija Anužienė, Elena Bendikienė ir Erika Lukauskienė.

Mokiniai dalyvavo mokyklos švietimo pagalbos specialistų organizuotoje apklausoje, mokėsi atpažinti patyčias atsakinėdami į  interaktyvaus testo uzsaugialietuva.lt/testas klausimus.

Penktokai ir šeštokai dalyvavo VŠĮ „Asmenybės ugdymas” jaunųjų profesionalų Raimondos, Živilės ir Egidijaus vedamuose užsiėmimuose  „AIKIDO garbės kodas” bei patyriminiame „Vaizduotės spektaklyje”.

Šiais metais, kaip ir praėjusiais, visą kovo mėnesį Palangos Vlado Jurgučio mokykloje mokiniai su mokytojais vykdė tiriamąją veiklą. Pirmiausia mokiniams buvo pristatytos tiriamosios veiklos temos ir kiekvienas turėjome pasirinkti, kuri veikla mums atrodo įdomiausia ir kurios srities žinias norėtume patobulinti.

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje kovo mėnuo buvo skirtas mokinių praktinei – tiriamajai veiklai, kurios metu visi mokyklos mokiniai galėjo pajusti praktinės veiklos sėkmę, nes ši veikla sudarė galimybes visiems mokiniams išbandyti ir pritaikyti savo gebėjimus ir žinias. Tai nepamokinės veiklos penkios dienos, kai užsiėmimus mokytojai  organizavo netradicinėje aplinkoje siekiant  įgyvendinti  į STEAM orientuoto ugdymo tikslus. Mokiniai buvo aktyvūs šių veiklų dalyviai, kurie noriai įsitraukė į visas mokytojų organizuojamas veiklas, kurios buvo įdomios ir prasmingos – susietos su mokinių interesais, skatinančios mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą.

Balandžio 11 dieną 5a klasės mokiniai su savo auklėtoja istorijos mokytoja metodininke Daiva Latožiene ir dailės mokytoja Regina Mizulaite , buvo išvykę į Kretingos muziejų. Jame mokiniai apžiūrėjo muziejaus kolekciją ir prisiminė istorinius įvykius, kuriuos mokinosi šiais metais per istorijos pamokas. Labai patiko interaktyvi pamoka apie Karolį Joną Chodkevičių ir jam vadovaujant laimėtą Salaspilio mūšį. Turėjome progą, naudojant šiuolaikines technikos naujoves, pagilinti žinias apie mūšio taktiką bei etmono Karolio Jono Chodkevičiaus naudotas gudrybes mūšio metu, siekiant pergalės prieš švedų kariuomenę.

Šių metų kovo 26 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokinių komanda, vadovaujama  pradinio ugdymo mokytojos metodininkės  Rimos Kontrimaitės ir pradinio ugdymo vyresniosios mokytojos Loretos Dumčienės dalyvavo Kretingos rajono pradinių klasių mokinių viktorinoje „Lietuvos gamta“.  Džiaugiamės komandos narių Erik Suchanov (3a kl.), Elėjos Gerikaitės (3b kl.), Austėjos Brazauskaitės  (3c kl.), Augustės Razgutės (4a kl.), Kipro Saudargo (4b kl.) puikiomis pasaulio pažinimo žiniomis, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiais. Komanda pasirodė sėkmingai ir užėmė garbingą II-ą vietą.

Rima Kontrimaitė,  pradinio ugdymo mokytoja metodininkė,
Loreta Dumčienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja.

Vykdant praktinę – tiriamąją veiklą 3b klasės mokiniai dalyvavo projekte, kurio tema „Pilys“. Mokiniai domėjosi ryškiausiais Lietuvos istorijos epizodais,  aiškinosi, kas padeda pažinti mūsų krašto istoriją, ieškojo  informacijos ne tik apie Lietuvoje esančias pilis, be ir Lietuvos kaimyninėse šalyse esančias pilis. Domėjosi  kokiu tikslu buvo statomos pilys ir patys bandė pagaminti pilies maketus. Pakartojo, kas tai yra kvadrato bei stačiakampio gretasienio išklotinės, nes patys turėjo pasigaminti „plytas“ pilies statybai. Mūsų klasės mokinio Armando tėčio dėka mokiniai pamatė, kaip pilį „stato“ 3D spausdintuvas. Ir patys pamėgino klasėje pasigaminto pilies modelio brėžinį perkelti į kompiuterį. Už šias žinias ir klasės „Pilį“ nuoširdus ačiū  Armando tėčiui Osvaldui Valiukui. Pažintį apie pilis mokiniai tęsė Klaipėdos Pilies muziejuje. Ten įtvirtino žinias apie baltų gentis, gyvenusias Lietuvos teritorijoje. Tamsiuose Klaipėdos pilies požemiuose vaikai ieškojo paslėpto lobio. Ieškodami užuominų apie jį vaikai susipažino su archeologo profesija ir darbo įrankiais. O kokiais laikrodžiais naudojosi pilies gyventojai ? Į šį klausimą atsakymo ieškojo Laikrodžių muziejuje. Apibendrinant gautas žinias, mokiniai  dirbdami grupėse kūrė kūrybinius pristatymus bei sukūrė bendrą klasės darbą „Gedimino pilis tarp medžių ir paukščių “.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė
Rima Kontrimaitė
2018-03-08 Palangos m.Vlado Jurgučio mokyklos mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Mokiniai dalyvavo atviroje integruotoje pamokoje "Lietuvos valstybės šimtmečio kelias".  Ekskursiją organizavo mokytoja metodininkė Loreta Kulienė. Dalyvavo 6b ir 7a klasių mokiniai. Ekskursiją padovanojo Seimo narė Rūta Miliūtė. Mokiniai lankėsi posėdžių sąlėse, darbo kabinetuose, parodose. Ekskursiją po seimo rūmus vedė Seimo narės Rūtos Miliūtės padėjėja Ieva Dyraitė.

Vėl pavasaris. Ornitologai sako, kad pirmąjį gandrą šiais metais pastebėjo kovo 12 dieną. Taigi, didelė grupė mokinių, vadovaujamų gamtos mokslų mokytojų S. Paulikienės, A. Benečio, A. Stričkaitės, E.Žilienės,  socialiniais-pilietiniais pagrindais gamino sparnuočiams inkilus. Surasti mūsų parskrendantiems paukščiams tinkamas gyvenimo vietas paprašėme profesionalų specialistą Ramūną Kaubrį, dirbantį  VĮ Valstybinių miškų urėdijos, Kretingos regioniniame padalinyje.  Su į Lietuvą grįžtančiais paukščiais norintys galėjo plačiau susipažinti Ventės Rage praktinės- tiriamosios veiklos metu. Pageidaujantys galėjo įsigyti ornitologo Vytauto Jusio ir komandos išleistas knygas apie Ventės Rage žieduojamus paukščius, ir retuosius paukščius.

Kovo 13d. 3a klasės mokiniai pažintinę- tiriamąją veiklą „Mano augintinis“ tęsė išvykoje į miesto veterinarijos kliniką „Mano augintinis“. Čia buvo maloniai sutikti jos vadovo gydytojo Yaroslav Tkhir. Mokiniai buvo supažindinti su klinikos tikslais - greitai, humaniškai ir racionaliai nustatyti augintinio problemą, įvertinti ligos gydymo galimybes ir pasekmes, išspręsti problemą. Sužinojome kokios veterinarijos paslaugos: veterinarinė terapija, naminių gyvūnų veterinarinis chirurginis gydymas. Pademonstravo medicininius prietaisus, su kuriais jiems teikia pagalbą. Susitikimo metu vyko aktyvus pokalbis, kurio metu mokiniai užduodavo gydytojui klausimus ir gaudavo išsamius atsakymus. Daug dėmesio buvo skirta prevencijai žmogaus sveikatai bendraujant su gyvūnais, būnant gamtoje.

Mokytoja metodininkė Danguolė Jančienė

Kovo 16 d. 4 b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje „Susitikimas su rašytoju Sigitu Poškumi“, kuri vyko Palangos Viešojoje bibliotekoje. Buvo smagu klausytis naujausių rašytojo sukurtų eilėraščių, skaityti juos drauge su poetu, improvizuoti. Ketvirtokai smalsiai klausinėjo rašytoją apie jo kūrybinį pašaukimą, vaikystę, pomėgius. Atminčiai įsiamžinome bendroje nuotraukoje, džiaugėmės gautais autografais.

Roberta Brasaitė, 4b
Kovo 14 d. mūsų mokyklos 4a ir 4b klasių mokiniai kartu su Klaipėdos mokyklų ir Palangos pradinės mokyklos komandomis dalyvavo „Dreams and teams“ projekto sporto šventėje „Jūros vaikai“, kuri vyko Palangos sporto centro arenoje.  10 komandų išbandė jėgas net 9 estafetėse bei aktyviai dalyvavo judriuose žaidimuose.  Susumavus rezultatus 4b klasės mokiniai tapo III vietos laimėtojais, o 4a klasės mokiniai laimėjo V vietos diplomus, kuriuos pasirašė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Visi dalyviai buvo apdovanoti sportiniais marškinėliais ir saldžiais prizais. Nors ir pavargę, bet labai laimingi grįžome į mokyklą.

Emilija Šporaitė, 4b
Gabrielė Astrauskaitė, 4a
Kovo 10 d., šeštadienį, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyko Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio globojamo nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, finalas. Renginio dalyvius pasveikino Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė.

Tarp geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių 200 dalyvių, kurie pateko į finalinį turą, buvo ir mūsų mokyklos 6 c klasės mokinys Jokūbas Gudaitis, kurį istorijos moko mokytoja Daiva Latožienė.

Po užduočių atlikimo, mokiniams ir juos atlydėjusiems mokytojams seime buvo organizuotos ekskursijos. Apžiūrėjome parodas Seimo laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose. Vėliau vyko susitikimas su konkurso užduočių rengėjais -  Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanu profesoriumi Rimvydu Petrausku ir Vilniaus Licėjaus direktoriumi Sauliumi Jurkevičiu. Ypač didelį įspūdį paliko susitikimas su renginio globėju Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Nacionaliniam konkursui „Lietuvos istorijos žinovas“ užduotis savanoriškai rengia žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, patyrę istorijos mokytojai, muziejininkai. Konkurso organizatorių tikslas – prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, skatinti kiekvieną Lietuvos pilietį nuolat domėtis Lietuvos istorija, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama ugdyti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną. Svarbiausia konkurso idėja yra ne tiek patikrinti Lietuvos istorijos žinias, kiek praturtinti visuomenę naujais faktais, idėjomis, kurios yra užduoties klausimų formuluotėse, bei paskatinti Lietuvos valstybės šventes švęsti kitaip.

Informaciją ruošė istorijos mokytoja Daiva Latožienė
Mokykla Kovo 11-ąją pasitiko  su daugybe renginių. Jau kovo 2 d. mokyklos aktų salėje vyko renginys „Vaikai vaikams“, kur 1-4 klasių mokiniai pristatė įvairiausius savo talentus. Matėme mažąjį jūreivį, jaunuosius karatistus, ledo ritulio atstovą, šokėjus, dainininkus. Aktyviai į šį renginį, ruošiant mokinius pasirodymams, įsijungė ir mokinių tėveliai. Renginį organizavo mokinių taryba. Bibliotekoje veikė bibliografinė-literatūrinė knygų ir straipsnių apžvalga „Be sausio, vasario ir kovo nebūtų“. Mokyklos erdvėse buvo eksponuojamos mokinių projektinių - kūrybinių darbų parodos „Lietuva – mūsų šalis“. Mokykla aktyviai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvasis Tautos žiedas“, kurią iniciavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje „Trimatis “, kuris vyko kovo 10 d. Palangos koncertų salėje.

2018 m. kovo 21 d. įvyko anglų kalbos ir kūno kultūros saviraiškos programos renginys – projektas „English In Motion“, kurio tikslas - formuoti mokinių anglų kalbos  raštingumą, kalbinius gebėjimus derinti su sveiku ir aktyviu gyvenimo būdu. Tą pačią dieną ir tuo pačiu metu  dviejų draugaujančių miestų - Palangos ir Bergeno Riugene „Am Grünen Berg“ mokyklų mokiniai atliko tas pačius sportinius pratimus ir anglų kalbos užduotis.

Kovo 9 dieną mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai mokėsi netradicinėje aplinkoje – Palangos Kurorto muziejaus erdvėje. Čia mokiniams paskaitą apie  rezistenciją skaitė Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento vyriausiasis istorikas Darius Juodis. Mokinius į paskaitą lydėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aurelija Kiesienė, lietuvių kalbos mokytoja Eglė Survilaitė, dailės mokytoja Regina Mizulaitė, istorijos mokytojos metodininkės Daiva Latožienė ir Loreta Stonienė.2018 metų kovo 3 dieną Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs labdaros paramos renginys „ROBOTIADA 2018“.
Technologijų fanai ir ekspertai čia galėjo pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie šiuolaikines technologijas, susipažinti su pažangiausia virtualios realybės technologija, naujausiais virtualios realybės  žaidimais, aplankyti didžiausią LEGO miestelį su pramogų parkais ir atrakcionais ar tiesiog pasilinksminti būnant drauge ir dalyvaujant šventėje!
Trečius veiklos metus skaičiuojančios Palangos Technologijų mokyklos, įsikūrusios Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, mokiniai „ROBOTIADOJE 2018“  varžėsi Lego SUMO varžybose. Lego SUMO – tai senovinio japonų kovos meno imitacija. Šiose varžybose robotas prieš robotą kovojo SUMO lauke kelias sekundes, o kartais minutes iki pergalės.

Technologijų mokykla didžiuojasi savo ugdytiniais, kurie tiek pasiruošimo laikotarpiu, tiek varžybų metu pademonstravo valingą charakterį, solidarumą, užsispyrimą ir pagalbą vienas kitam. Didelį dėkui tariame ir visiems tėveliams už palaikymą, kantrybę ir supratimą. Manome, kad tokios varžybos vaikams - tai patirtis siekiant didesnių tikslų.
Jei Jums patinka pažinti, ieškoti, atrasti, domitės technologijomis ir norite išmokti kurti, konstruoti, programuoti bei pajusti varžybų jaudulį, prisijungti prie mūsų šaunios Technologijų mokyklos komandos. Informacijos ieškokite interneto svetainėje: www.technologijumokykla.lt.

Technologijų mokyklos vadovas
Osvaldas Valiukas

Lietuvos valstybės  atkūrimo šimtmetį  mokykla pasitiko pasipuošusi  Lietuvos vėliavos spalvų  įvairiais paveikslėliais bei trispalvėmis ugnelėmis  languose. Šventinės puošybos languose autorės Ramunė Grikštaitė, dailės vyresnioji  mokytoja ir Birutė Petrošienė, specialioji pedagogė, logopedė.

Vasario 15 dieną mokykloje buvo organizuojamos įvairios veiklos mokiniams. Diena prasidėjo šventinėmis klasių valandėlėmis, kurių metu mokiniai stebėjo  vaizdo medžiagą  „Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai“. Klasių valandėlių metu mokiniams taip pat buvo pristatytas filmas „Prie istorijos prisilietus“. Po pirmosios pamokos vyko įvairios kūrybinės dirbtuvės: „Šventinės atributikos gamyba“, „Šimtmečio idėjos“, „Šimtmečio viktorina“, „Trispalvė pynė“, „Nepriklausomybės akto dėlionė“. Dirbtuves organizavo Lina Kunickienė, socialinė pedagogė, Birutė Petrošienė, specialioji pedagogė, logopedė, Eglė Survilaitė, lietuvių kalbos mokytoja, Janina Galdikienė, technologijų mokytoja metodininkė, Jolanta Čėsnienė, technologijų vyresnioji mokytoja, Alma Pronckūnienė, direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo veikloje „Vasario 16-oji – linksmai, spalvingai, išradingai“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Buvo pasirinktos ir edukacinės veiklos bei žygiai, kurie buvo skirti  svarbiai  Lietuvai datai - Vasario 16-ąjai paminėti. 12.00 val. šventiškai nusiteikę mokiniai, lydimi mokytojų, ir nešini  mokyklos vėliava, atžygiavo į Palangos miesto Nepriklausomybės aikštę, kur vyko projekto „Prie istorijos prisilietus“ finalinis renginys. Vasario 16 d. solistė Justė Dumčiūtė, 8c klasės mokinė, mokyklos choras „Vėtra“, šokių studija „Vėtrungė“, dalyvavo šventiniame Gala koncerte „UŽ LAISVĘ“ Palangos miesto koncertų salėje. Mokinius koncertui ruošė muzikos mokytoja ekspertė Diana Beržanskienė ir neformaliojo ugdymo (šokio) mokytoja ekspertė Birutė Gikarienė. Visa mokyklos bendruomenė dar gyvena šventinėmis nuotaikomis, dalinasi įspūdžiais  ir ruošiasi kitiems džiugesį nešantiems renginiams, kurie suvienija, suburia, įkvepia dideliems darbams.
 
Alma Pronckūnienė,
direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui
 
Sausio 10 dieną 6c klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės Almos Stričkaitės ir socialinės pedagogės Linos Kunickienės, lankėsi Palangos Policijos komisariate, kur buvo ypač svetingai  sutikti. Bendruomenės pareigūnė Jurgita Rinkevičienė supažindino mokinius su komisariato veikla ir policijos pareigūnams taikomais teorinės bei fizinės parengties reikalavimais. Apžiūrėjome moderniai įrengtas komisariato patalpas, sužinojome apie pareigūnų veiksmus sulaikant viešąją tvarką pažeidusius ar nusikalstama veikla užsiimančius asmenis.

Bendruomenės pareigūnė Jurgita Rinkevičienė, padedama savo kolegos Palangos policijos reagavimo skyriaus vyresniojo tyrėjo Petro Mačiulio ir tądien mieste budėjusių patrulių, pademonstravo vykstančių į įvykio  vietą pareigūnų būtinųjų priemonių rinkinį, kovinę ginkluotę bei policijos tarnybinio automobilio įrangą. Mokinukai nepraleido progos su minėta įranga susipažinti iš arčiau.  Grįžtant į mokyklą keli mokiniai sakėsi norintys užaugę tapti policijos pareigūnais arba kriminalistais, tačiau abejojo ar jiems pavyktų įvykdyti policijos darbuotojams keliamus fizinės parengties normatyvus. Kalbėjomės apie pastangas siekiant užsibrėžtų tikslų.

Socialinė pedagogė Lina Kunickienė
Žvarbiausią žiemos dieną sulaukėme mokykloje šiluma spinduliuojančių viešnių – mokykloje viešėjo ir trečiokams išties nepamirštamą pamoką „45 minutės tolerancijos” pravedė žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos Klaipėdos apskrities skyriaus koordinatorė  Sanna Karosas.

Lauktoji pamoka pralėkė akimirksniu - viešnia betarpiškai, vaikams suprantama ir artima kalba pasakojo apie tai, kas artima ir bendra visiems pasaulio vaikams, kuo kiekvienas jų yra išskirtinis, kaip bendrauti su negalią turinčiais asmenimis. Mokinukai uoliai atliko lektorės paskirtas nuotaikingas užduotis, o atsisveikinant kiekvienas stengėsi „pasilabinti” su Sannos dukrele Iva.

Dėkui Sannai ir Ivai už nepamirštamą, saulės nutviekstą pamoką!!!  Visi - tiek maži, tiek dideli ją prisiminsime su dėkingumu. Jūs gebate kalbėti su vaikais gyva ir jiems suprantama kalba, atverti širdis laisvam nuo mūsų visuomenėje giliai įsišaknijusių stereotipinių požiūrių bendravimui. 

Norisi tikėti, jog Jūsų sėjamos tolerancijos sėklytės, nors ir labai mažos, sparčiai dygsta ir tikrai įsišaknys, užaugs į didelius medžius, duos pačių saldžiausių bendruomeniškumo vaisių. 

Mokiniai vis dar dalijasi susitikimo įspūdžiais, pasakoja juos savo tėveliams ir draugams. Juk įmetus jūron mažą akmenėlį plačiai nuraibuliuoja ratilai...
Atsisveikinant Sanna Karosas paprašė leidimo nusifotografuoti prie specialiosios pedagogės Birutės Petrošienės su mokiniais sukurto tarptautinei Tolerancijos dienai skirto pano.

Socialinė pedagogė  Lina Kunickienė

Ar esame saugūs naršydami internete? Dalyvaudami renginyje penktokai turėjo puikią galimybę atsakyti į šį retorinį klausimą bei pasitikrinti savo žinias apie  saugos parametrus.

Protmūšyje dalyvavo 5C ir 5B klasių mokiniai. Penktosios A klasės mokinukai susigrums protmūšyje grįžę po žiemos atostogų.

Mokiniai aktyviai diskutavo apie protmūšyje pateiktus klausimus, renginį organizavusioms mokytojai Jolantai Čėsnienei ir socialinei pedagogei Linai Kunickienei netyčiomis teko nugirsti vienos iš komandų dalyvių svarstymą kaip derėtų atsakyti – taip kaip elgiamasi įprastai, ar taip, kaip  tokioj situacijoj derėtų elgtis.

Vaikams ir paaugliams vis daugiau laisvalaikio praleidžiant virtualiame pasaulyje būtina su jais kalbėti apie elementarius žingsnius, galinčius apsaugoti juos nuo žalingo turinio, asmeninių duomenų praradimo bei virtualių patyčių.

Socialinė pedagogė metodininkė Lina Kunickienė

 

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla skelbia atranką laisvai psichologo pareigybei užimti 1 etatu. Darbo sutartis – neterminuota.

2018-02-02  Palangos pradinėje mokykloje vyko kalbos, dainos ir šokio bičiulystė. Meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, į Palangos pradinę mokyklą sukvietė visų Palangos mokyklų pradinių klasių mokinius, jau savose mokyklose tapusius Meninio skaitymo konkurso laimėtojais. Įvairūs lietuvių rašytojų kūriniai, pateikti klausytojams, mokė pajusti literatūrinio kūrinio grožį, prasmę. Puoselėjo meninio žodžio suvokimą. Skiepijo meilę Tėvynei, gimtajai kalbai, ugdė patriotiškumą. Net 10 mokinukų atstovavo  Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą.

Labai reikšmingas ir tėvelių indėlis. Ačiū jiems už supratingumą, vaikų padrąsinimą, buvimą saugumo sala vaikams ruošiantis konkursui ir konkurso metu. 1 a klasės mokinys Artūras Stratkauskas tapo pirmos vietos laimėtoju tarp pačių mažiausių pradinukų. Mokinį konkursui parengė Elena Bendikienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė. 1 b klasės net du mokinukai dalyvavo šioje smagioje lietuviško žodžio šventėje. Tai Nojus Šakinis ir Arnas Šeškus. Mokinius konkursui parengė mokytoja metodininkė Erika Lukauskienė. 2a klasės pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Loreta Jurkaitienė paruošė savo ugdytinį Nojų Zalecką, tapusį pirmos vietos laimėtoju antrokėlių grupėje. Šioje grupėje trečios vietos laimėtoja - Eva Giedraitė. Mokinę konkursui paruošė 2b klasės pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Ruzgailienė. Gausi komanda 3a klasės mokinių, lydimų pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Danguolės Jančienės. Tai konkurso dalyviai – Elija Stratkauskaitė ir Domantas Vaitkus. O Lėja Paloma Šilinaitė tapo trečios vietos nugalėtoja tarp trečiokų. Mokyklos ketvirtokus atstovavo du 4b klasės mokiniai: Astijus Kairys ir trečios vietos tarp ketvirtokų laimėtojas Kipras Saudargas. Šiuos mokinius paruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Nijolė Viršilienė. Visų konkurse dalyvavusių vaikų  kūrybiškumas ir originalumas džiugino žiūrovus. Ši vasario diena praturtino visus tekstų prasmės gelme, minties linija ir lietuviško žodžio grožiu.

Elena Bendikienė,
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokykla,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Šių metų sausio 30 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Loreta Dumčienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja ir Rima Kontrimaitė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė inicijavo, organizavo ir pravedė  konkursą, kuriuo tikslas – mokinius  sudominti lietuvių rašytojų kūryba, mokyti pateikti klausytojams, skiepyti meilę Tėvynei, ugdyti patriotiškumą, skatinti norą bendrauti, bendradarbiauti, pažinti kitus.

Vertinimo komisijos pirmininkė direktorė Laimutė Benetienė palinkėjo mažiesiems skaitovams sėkmės ir drąsos scenoje. Mokiniai raiškia, aiškia ir įtaigia kalba klausytojams perteikė literatūrinio kūrinio grožį, prasmę. Vaikų skaitomi tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį. Jaunieji skaitovai labai jaudinosi, tačiau eilėraštukus deklamavo ar tekstukus skaitė labai žaismingai, gražiai, todėl vertinimo komisijai iš 33 skaitovų išrinkti dešimt geriausiai sakiusių buvo itin sunku. Mokyklos direktorė Laimutė Benetienė apdovanojo laureatus diplomais, o dalyviams įteikė padėkas. Sveikiname laureatus: Artūrą Stratkauską, 1a kl. (mokytoja metodininkė Elena Bendikienė); Nojų Šakinį ir Arną Šeškų, 1b kl. (mokytoja metodininkė Erika Lukauskienė); Evą Giedraitę, 2b kl. (mokytoja metodininkė Violeta Ruzgailienė); Nojų Zalecką, 2a kl. (mokytoja metodininkė Loreta Jurkaitienė); Domantą Vaitkų, 3a kl. (mokytoja metodininkė Danguolė Jančienė, Alma Pronckūnienė, teatro vyresnioji mokytoja); Eliją Stratkauskaitę, Palomą Lėją Šilinaitę, 3a kl. (mokytoja metodininkė Danguolė Jančienė); Astijų Kairį ir Kiprą Saudargą, 4b kl. (mokytoja metodininkė Nijolė Viršilienė) ir linkime sėkmės miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse.

Loreta Dumčienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja;
Rima Kontrimaitė,  pradinio ugdymo mokytoja metodininkė.

Sausio 26 dieną 8b klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Tatjanos Stankevičienės ir mokyklos profesijos patarėjos Jolantos Česnienės, išvyko į Kauną, į informacinį-pažintinį renginį „Moksleivių diena Vytauto Didžiojo Universitete 2018“. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre vyko įdomūs eksperimentai, kuriais buvo siekiama įminti asmenines ir visatos paslaptis. Taip pat renginio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti skirtinguose universiteto fakultuose, eksperimentų ir pramogų erdvėse. Šiemet, vietoje paskaitų, fakultetai kvietė dalyvauti interaktyviose veiklose  ir išbandyti save skirtingose mokslo srityse. VDU Karjeros centras moksleiviams pasiūlė  išsirinkti savo profesinį tipą ir geriau pažinti turimas asmenines kompetencijas, įsigilinti į ateities siekius, pažinti save. Į pažintį su savo kūnu kvietė VDU Sporto centras ir aktyviausiems jaunuoliams siūlė ištvermės iššūkį. VDU Studentų atstovybė interaktyvaus protmūšio metu tikrino jaunuolių pilietines žinias. Renginio metu moksleiviai galėjo daugiau sužinoti apie VDU organizacijų veiklą, universiteto siūlomas karjeros galimybes, verslumą ir studentų savivaldos  iniciatyvas. Moksleiviai taip pat galėjo susipažinti su interaktyviomis sistemomis, tokiomis, kaip: gestais valdomi kompiuteriai, netradiciniai sistemų valdymo būdai, virtuali realybė, retro žaidimai, taip pat turėjo galimybę patyrinėti robotus ir jų jausmus bei daugiau sužinoti apie įvairius robotikos sprendimus. Namo grįžome su dainomis, puikiai nusiteikę ir įgiję naujų žinių.

Tatjana Stankevičienė,
8b klasės auklėtoja,
kūno kultūros mokytoja metodininkė

!Informacija atnaujinta: 2018 Rgp 23, 08:25:08
Technologijų mokykla Palangoje
Robotika ir programavimas
Programavimas mikrokompiuteriais BBC micro: bit
Minecraft programavimas
3D projektavimas ir modeliavimas 
Registracija

Dalyvaujame projekte


Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Skaityti plačiau

Laisvos darbo vietos

Darbuotojų poreikis >>

Mūsų partneriai

Mūsų mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla "Am Grünen Berg".

Mokyklą kuruoja bendruomenės pareigūnas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Rinkevičienė. Kuruoja Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų bendrosios prevencijos srityje.

Problemos su el. dienynu Tamo?
Prašome kreiptis tik el. paštu!
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla
Adresas: Ganyklų g. 2, Palanga, LT-00132
El. paštas: info@jurguciomokykla.lt
Telefonas: (8 460) 48962, (8 460) 48984
Faksas: (8 460) 48962

Pamokų laikas

Apie pastebėtus galimus korupcijos atvejus Palangos bei kitų miestų gyventojai, Palangos miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų tarnautojai (darbuotojai) gali pranešti:
Palangos miesto savivaldybei el. paštu antikorupcija@palanga.lt ir/ar pasitikėjimo telefonu (8 460) 51 502
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „Karštąja linija“ visą parą tel.: (8 5) 266 3333 ir/ar el.paštu pranesk@stt.lt
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai el. paštu: daiva.latoziene@jurguciomokykla.lt
1 pamoka
8:00-8:45
15
min
2 pamoka
9:00-9:45
15
min
3 pamoka
10:00-10:45
20
min
4 pamoka
11:05-11:50
20
min
5 pamoka
12:10-12:55
15
min
6 pamoka
13:10-13:55
5
min
7 pamoka
14:00-14:45
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Palangos Vlado Jurgučio
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
el. dienynu TAMO.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau: naudingų nuorodų >>