Darbuotojų poreikio šiuo metu nėra.

Sau 28
Sausio 27 – tarptautinė Holokausto diena
Sausio 22 – 23 dienomis mūsų mokykloje 5, 8 klasių mokiniams vyko pamokos tema „Tarptautinę Holokausto dieną minint: kelias iš mirties į laisvę“. Pamokas vedė istorijos mokytojos metodininkės Daiva Latožienė ir Loreta Stonienė. Dailės mokytojos Ramunės Grikštaitės ir istorijos mokytojos metodininkės Daivos Latožienės iniciatyva surengta mokinių darbų paroda, skirta šiai datai paminėti. Tokiu būdu mūsų mokykla prisijungė prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų nusikaltimams tirti ir tarptautinės organizacijos Tarptautinis Holokausto atminties aljansas (IHRA (angl.) kvietimo paminėti šią dieną respublikoje ir pasaulyje.

Holokausto aukų atminimo dieną, kuri minima sausio 27 d., paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Šią dieną 1945 metais buvo išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla Lenkijoje, kur naciai nužudė apie pusantro milijono įvairių tautybių žmonių, daugiausia – žydų.

Per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metu sunaikinta 6 milijonai žydų, iš jų – apie 190 tūkstančių – Lietuvoje. Svarbu šią dieną prisiminti ir minėti tam, kad istorija niekada nepasikartotų.

Informaciją ruošė istorijos ir pilietiškumo mokytoja
Daiva Latožienė

Sutinku Skaityti plačiau