Lap 09
„Ö kaip vokiškai?“ Mėmelio krašte
Spalio 24 – 26 dienomis dalyvavome Klaipėdos Simono Dacho namų vykdomame projekte „Memelio krašto rašytojai“. Ši tema mums buvo visiškai nauja, tad buvo įdomu sužinoti apie rašytojus, gyvenusius Klaipėdos krašte. Projekte dalyvavo apie 20 mokinių, besimokančių vokiečių kalbos. Pirmą dieną susipažinome, dirbome grupėse, aptarėme tolesnius planus, ieškojome informacijos apie rašytojus ir ruošėmės ekskursijai. Antroji diena ir buvo skirta ekskursijai po Klaipėdos apylinkes – Mėmelio kraštą. Apsilankėme įvairiose Klaipėdos vietose, buvome Rusnėje, Macikuose, Sauguose, Vilkiškiuose. Visos šios vietovės susiję su rašytojais, gyvenusiais tuose kraštuose - H. Zudermanu, I. Simonaityte ir kitais. Ekskursija mums labai patiko. Trečiąją dieną skyrėme projektiniam darbui. Mūsų grupė paruošė medžiagą apie Hermaną Zudermaną. Buvo įdomu pamatyti ir kitų grupių pristatymus. O kur dar „arbatos pertraukėlės“, nauji draugai ir senas pianinas, kuriuo grojome per pertraukas. Norėtume, kad projektas tęstusi ir kitais metais. Mielai jame dalyvautume.

Greta Korsakaitė, 8a, Kamilė Kaminskaitė, 8a