Gruodžio 14 d. švęsime mokyklos 80-ties metų jubiliejų.
Mokykla pradėjo veikti 1938 m. gruodžio 15 d.

Spa 30
„Aš - saugus!”. Susitikimas su Valstybės sienos apsaugos pareigūnais.
Spalio 19-ąją Palangos Vlado Jurgučio mokyklos penktokus ir jų auklėtojas savo apsilankymu nudžiugino svečiai – Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pareigūnai. Penktokų klasės valandėlių metu mūsų mokykloje vyko integruota žmogaus saugos pamoka, kurią organizavo profesijos patarėja Alma Pronckūnienė.
Visus mokinius ir mokytojus maloniai nustebino tai, jog pasienio apsaugos pareigūnai atvyko su keturkoju savo kolega. Mokyklos stadione susirinkusiems mokiniams buvo pristatytas aštuonerių metų vokiečių aviganių veislės šuo, papasakota apie jo pareigas Pasienio apsaugos tarnyboje ir dresūros ypatumus. Visų mokinių džiaugsmui, keturkojis demonstravo puikius įgūdžius ir nepaprastą susikaupimą: stadiono teritorijoje buvo padėtos aštuonios dėžės, viena iš jų – su sprogstamąja medžiaga viduje ir pareigūnui davus komandą ieškoti, šuo šią užduotį įvykdė labai greitai ir tiksliai. Ypač daug gerų emocijų penktokams suteikė galimybė pažaisti ir palakstyti drauge su šauniuoju keturkoju pareigūnu, kuris su mokiniais elgėsi draugiškai ir atsargiai.

Po to visi sugužėjome į aktų salę, kurioje Pakrančių apsaugos pareigūnai visiems pristatė filmuką apie savo kasdienį darbą. Jame buvo pasakojama apie šio darbo pobūdį: pareigas, darbo vietą ir tenkančias užduotis. Taip pat papasakota ir apie galimybes ateityje studijuoti šią specialybę. Na, o išvykdami pareigūnai apdovanojo mokinius atšvaitais ir suvenyrais. Susitikimas su pasieniečiais buvo nuotaikingas, įdomus ir naudingas. Tikimės, jog tokie susitikimai labai pravers ateityje renkantis profesiją ir dėkojame Palangos Pasienio apsaugos pareigūnams už turiningai praleistą laiką.

5c klasės mokinė Dalia Jurevičiūtė ir lietuvių kalbos mokytoja Eglė Survilaitė