Spa 08
Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimas
Rugsėjo 21 d. Palangos Vlado Jurgučio mokyklos mokiniai dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotoje Respublikinėje pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“. Pagrindinis renginys vyko Paneriuose.
Tarp beveik 500 pilietinės akcijos dalyvių palangiškiams atstovavo 4a, 6b, 7a ir 8a klasių moksleiviai su savo mokytojais. Štai keletas aštuntokų minčių:
„...Apsilankyti Paneriuose buvo įdomu, bet kartu ir liūdna, nes ten buvo nužudyta apie 100 tūkstančių žmonių...“

„...Keista buvo girdėti apie tai, kokie žiaurūs gali būti žmonės. Net nėjo įsivaizduoti, kaip išsirikiavę žydai stovėjo prie duobių kraštų, kaip išleido paskutinį atodūsį ir į jas krito... Sunku suprasti, kokį psichologinį ir fizinį smurtą patyrė žydai...“

„...Aš buvau nustebinta, kiek mokinių atvažiavo iš įvairių mokyklų ir gimnazijų, kurie parengė pristatymus... Pasakojimas, kokį pragarą ten ištvėrė žmonės leidžia man pagalvoti, kokie mes esam sėkmingi, kad gyvenam nepriklausomoje Lietuvoje...“

„...Kai pasakojo, kiek žydų nužudė ir keliems pavyko išsigelbėti, man buvo labai gaila ir keista, kodėl juos žudė. Ypač širdį suspaudė, kai jaunimas deklamavo eilėraščius...“
„...Dabar Paneriuose labai gražu. Jei būtų galimybė pakartoti kelionę, tikrai važiuočiau. Kitiems taip pat siūlau aplankyti šią vietą...“

„...Kelionė buvo tikrai įdomi... Su gidu ėjome nuo vienos duobės prie kitos... Po to iš akmenukų išdėliojome žodį „Vilnius“ hebrajų kalba... Ačiū už kelionę...“

Už galimybę dalyvauti akcijoje taip pat dėkoja miesto ir mokyklos administracijai, mokytojams Danguolei Jančienei, Artūrui Podlinevui, Aurelijai Grytėnaitei

Loreta Stonienė – istorijos mokytoja ir mokyklos renginių organizatorė