Gruodžio 14 d. švęsime mokyklos 80-ties metų jubiliejų.
Mokykla pradėjo veikti 1938 m. gruodžio 15 d.

Bal 16
Tiriamoji veikla Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje

Šiais metais, kaip ir praėjusiais, visą kovo mėnesį Palangos Vlado Jurgučio mokykloje mokiniai su mokytojais vykdė tiriamąją veiklą. Pirmiausia mokiniams buvo pristatytos tiriamosios veiklos temos ir kiekvienas turėjome pasirinkti, kuri veikla mums atrodo įdomiausia ir kurios srities žinias norėtume patobulinti.

Tiriamajai veiklai vykdyti buvo skirtos penkios dienos. Pirmąją dieną kiekvieno iš mūsų laukė susipažinimas su mokinių grupe, būsimo darbo planu, priemonėmis, kurias teks naudoti tiriamojoje veikloje. Antrąją ir trečiąją dieną intensyviai dirbome: ieškojome informacijos, tyrinėjome, atlikome praktines užduotis, lankėmės muziejuose, dalyvavome edukacinėse veiklose. Na, o ketvirtąją dieną apibendrinome savo veiklos rezultatus bei ruošėmės juos pristatyti mokyklos bendruomenei:  išsakėme savo mintis ir įspūdžius, kas patiko, kas buvo sunkiausia, ką darytume kitaip .
Tiriamajai veiklai pasibaigus, laukė linksmoji dalis - galimybė pasirodyti patiems ir sužinoti, ką per šias dienas nuveikė bendramoksliai. Taigi, kovo trisdešimtąją dieną, 5-12 klasių mokiniai rinkosi mokyklos aktų salėje, kurioje vyko praktinės-tiriamosios veiklos rezultatų pristatymas. Nors pristatymų teko išklausyti daug, net 24, tačiau laikas neprailgo, kadangi visi susidomėję klausėsi ir stengėsi palaikyti vieni kitus. Kiekviena grupelė stengėsi pristatyti savo darbą kuo įdomiau ir originaliau: vieni dainavo ir šoko, kiti stebino dailės kūriniais, pačių kurtais filmukais ir įdomiais pristatymais. Po renginio visi išsiskirstė ir su mokytojais aptarė rezultatus, atsisveikino ir išlėkė džiaugtis pavasario atostogomis.

Juozas Korsakas,
5a klasės mokinys, jaunųjų žurnalistų būrelio atstovas