Bal 16
Mokykloje kovo mėnuo buvo skirtas mokinių praktinei – tiriamajai veiklai

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje kovo mėnuo buvo skirtas mokinių praktinei – tiriamajai veiklai, kurios metu visi mokyklos mokiniai galėjo pajusti praktinės veiklos sėkmę, nes ši veikla sudarė galimybes visiems mokiniams išbandyti ir pritaikyti savo gebėjimus ir žinias. Tai nepamokinės veiklos penkios dienos, kai užsiėmimus mokytojai  organizavo netradicinėje aplinkoje siekiant  įgyvendinti  į STEAM orientuoto ugdymo tikslus. Mokiniai buvo aktyvūs šių veiklų dalyviai, kurie noriai įsitraukė į visas mokytojų organizuojamas veiklas, kurios buvo įdomios ir prasmingos – susietos su mokinių interesais, skatinančios mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą.

Kovo 29 dieną, vadovaujant direktoriaus pavaduotojai ugdymui Saulei Paulikienei, pradinių klasių mokiniai pristatė savo tiriamąsias – praktines veiklas: „Medžiai“ 1a klasė, „Vanduo sveikatos, gyvybės ir džiaugsmo šaltinis” 1b ir 1c klasės, „Gintaras – Baltijos auksas“ 2a ir 2b klasės, „Mano augintinis“ 3a klasė, „Pilys. Piliakalniai“ 3b klasė, „Augink. Rūpinkis.  Mylėk“ 3c klasė, „Vanduo – gyvybės šaltinis“ 4a ir 4b klasės. Stebėti šių veiklų pristatymus mokiniams buvo labai įdomu, nes jaunieji tyrėjai ne tik pristatė savo tiriamųjų veiklų  rezultatus, bet ir dainavo, šoko, vaidino, rodė eksperimentus.

Rima Kontrimaitė,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė