Bal 16
Susipažįstame su profesijomis
Balandžio 11 dieną 5a klasės mokiniai su savo auklėtoja istorijos mokytoja metodininke Daiva Latožiene ir dailės mokytoja Regina Mizulaite , buvo išvykę į Kretingos muziejų. Jame mokiniai apžiūrėjo muziejaus kolekciją ir prisiminė istorinius įvykius, kuriuos mokinosi šiais metais per istorijos pamokas. Labai patiko interaktyvi pamoka apie Karolį Joną Chodkevičių ir jam vadovaujant laimėtą Salaspilio mūšį. Turėjome progą, naudojant šiuolaikines technikos naujoves, pagilinti žinias apie mūšio taktiką bei etmono Karolio Jono Chodkevičiaus naudotas gudrybes mūšio metu, siekiant pergalės prieš švedų kariuomenę.

Prieš pradedant pažintį su profesijomis, atsikvėpėme Žiemos sode, kur sužinojome, kad , kai jis buvo pastatytas, buvo didžiausia privati oranžerija Europoje. Vaikams patiko ne tik egzotiška augalija, bet ir čia esantys gyvūnėliai.
Toliau mūsų laukė pažintis su duonos kepėjos profesija. Pirmiausia Kretingos muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė mus supažindino su miltų atsiradimo procesu. Mokiniai buvo suskirstyti į komandas ir kiekviena komanda gavo po užduotį: turėjo muziejuje surasti įrankį, naudotą javų auginimui, kuris nupieštas užduočių lape ir pasiruošti jį pristatyti likusiai daliai klasės draugų. Vaikai labai rimtai ruošėsi pristatymams ir buvo įdomu jų klausyti. Paskui kiekvienas norintis galėjo pabandyti pasinaudoti trinamosiomis girnomis. Pasidarbuoti su šiuo vienu pirmųjų žemdirbių bendruomenės įrankiu buvo visa eilė vaikų. Toliau ėjome į Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centrą , kur mūsų laukė sertifikuota tradicinės lietuviškos duonos kepėja iš Kretingos rajono Darbėnų miestelio Vida Viskontienė. Ji mums vaizdingai papasakojo, kaip kepdavo duoną mūsų promočiutės, o vėliau mokė, kaip reikia formuoti duonos kepalėlius. Supratome, kad šis darbas, kurį senovėje atlikdavo tik moterys – fiziškai labai sunkus. O kur dar karštis prie duonai skirtos krosnies ... Vaikai patys su liže pašovė savo duonos kepaliukus į krosnį, o paskui vaišinosi žolių kokteiliu – arbata iš žolelių ir juoda duonele.
Po duonos kepimo ėjome į Etnografijos skyriaus muziejaus saugyklas, kur šio skyriaus vedėja Nijolė Vasiliauskienė pasakojo, ką veikia žmogus, pasirinkęs muziejininko profesiją. Čia pažaidėme trumpai žaidimą: atspėk koks čia daiktas ir kam jis buvo naudojamas. Kai kurių daiktų paskirį mokiniams pavyko nustatyti, bet žemaitiškai pasakyti jų pavadinimą, deja, nepavyko niekam.
Važiuojant namo, aptarėme , kokią naudą mums turėjo dienos išvyka. Vaikams patiko įvairi dienos veikla Kretingos muziejuje, kuri paįvairino jų mokymosi procesą. Be to, daugelis pripažino, kad nesitikėjo, kad Palangos kaimynė Kretinga yra tokia įdomi savo istorija. Nutarėme, kad čia dar grįšime, nes nespėjome su visomis miesto lankytinomis vietomis susipažinti.
Informaciją ruošė5a klasės  auklėtoja,  istorijos mokytoja metodininke Daiva Latožiene