Bal 16
Praktinė tiriamoji veikla 3b klasėje
Vykdant praktinę – tiriamąją veiklą 3b klasės mokiniai dalyvavo projekte, kurio tema „Pilys“. Mokiniai domėjosi ryškiausiais Lietuvos istorijos epizodais,  aiškinosi, kas padeda pažinti mūsų krašto istoriją, ieškojo  informacijos ne tik apie Lietuvoje esančias pilis, be ir Lietuvos kaimyninėse šalyse esančias pilis. Domėjosi  kokiu tikslu buvo statomos pilys ir patys bandė pagaminti pilies maketus. Pakartojo, kas tai yra kvadrato bei stačiakampio gretasienio išklotinės, nes patys turėjo pasigaminti „plytas“ pilies statybai. Mūsų klasės mokinio Armando tėčio dėka mokiniai pamatė, kaip pilį „stato“ 3D spausdintuvas. Ir patys pamėgino klasėje pasigaminto pilies modelio brėžinį perkelti į kompiuterį. Už šias žinias ir klasės „Pilį“ nuoširdus ačiū  Armando tėčiui Osvaldui Valiukui. Pažintį apie pilis mokiniai tęsė Klaipėdos Pilies muziejuje. Ten įtvirtino žinias apie baltų gentis, gyvenusias Lietuvos teritorijoje. Tamsiuose Klaipėdos pilies požemiuose vaikai ieškojo paslėpto lobio. Ieškodami užuominų apie jį vaikai susipažino su archeologo profesija ir darbo įrankiais. O kokiais laikrodžiais naudojosi pilies gyventojai ? Į šį klausimą atsakymo ieškojo Laikrodžių muziejuje. Apibendrinant gautas žinias, mokiniai  dirbdami grupėse kūrė kūrybinius pristatymus bei sukūrė bendrą klasės darbą „Gedimino pilis tarp medžių ir paukščių “.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė
Rima Kontrimaitė