Kov 23
Lietuvos istorijos žinovo finalas – Lietuvos Respublikos Seime
Kovo 10 d., šeštadienį, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyko Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio globojamo nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, finalas. Renginio dalyvius pasveikino Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė.

Tarp geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių 200 dalyvių, kurie pateko į finalinį turą, buvo ir mūsų mokyklos 6 c klasės mokinys Jokūbas Gudaitis, kurį istorijos moko mokytoja Daiva Latožienė.

Po užduočių atlikimo, mokiniams ir juos atlydėjusiems mokytojams seime buvo organizuotos ekskursijos. Apžiūrėjome parodas Seimo laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose. Vėliau vyko susitikimas su konkurso užduočių rengėjais -  Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanu profesoriumi Rimvydu Petrausku ir Vilniaus Licėjaus direktoriumi Sauliumi Jurkevičiu. Ypač didelį įspūdį paliko susitikimas su renginio globėju Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Nacionaliniam konkursui „Lietuvos istorijos žinovas“ užduotis savanoriškai rengia žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, patyrę istorijos mokytojai, muziejininkai. Konkurso organizatorių tikslas – prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, skatinti kiekvieną Lietuvos pilietį nuolat domėtis Lietuvos istorija, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe. Taip pat siekiama ugdyti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną. Svarbiausia konkurso idėja yra ne tiek patikrinti Lietuvos istorijos žinias, kiek praturtinti visuomenę naujais faktais, idėjomis, kurios yra užduoties klausimų formuluotėse, bei paskatinti Lietuvos valstybės šventes švęsti kitaip.

Informaciją ruošė istorijos mokytoja Daiva Latožienė