Kov 14
Integruota veikla netradicinėje aplinkoje

Kovo 9 dieną mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai mokėsi netradicinėje aplinkoje – Palangos Kurorto muziejaus erdvėje. Čia mokiniams paskaitą apie  rezistenciją skaitė Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento vyriausiasis istorikas Darius Juodis. Mokinius į paskaitą lydėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aurelija Kiesienė, lietuvių kalbos mokytoja Eglė Survilaitė, dailės mokytoja Regina Mizulaitė, istorijos mokytojos metodininkės Daiva Latožienė ir Loreta Stonienė.

Mokiniai buvo supažindinti su pagrindinėmis to meto istorinėmis sąvokomis. Istorikas Darius Juodis parodė, su kokiomis uniformomis rengėsi partizanai, bei kokią amunicija jie buvo apsirūpinę. Su rekonstruota partizano uniforma buvo apsirengęs pats lektorius, todėl mokiniams buvo įdomu pamatyti ne tik kovotojo išorę, bet ir ką kišenėje galėjo turėti partizanas. Sužinojome, kaip skambėjo partizano priesaika ir kas atsitikdavo tam , kas ją sulaužydavo. Išsamiai susipažinome su visais partizanų taikomais kovos būdais.Kadangi vienas žymiausių partizanų vadų – Jonas Žemaitis Vytautas gimė Palangoje, buvome supažindinti su šio iškilaus žmogaus biografija. Istorikas atsakė į visus mokiniams iškilusius klausimus.

Po šio užsiėmimo skirstėmės diskutuodami: ar mes taip galėtume pasiaukoti, jei istorija kartotųsi? Vieningai nutarėme, kad tokie užsiėmimai idomūs ir naudingi šiandienos jaunąjai kartai.

Informaciją ruošė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė