Vas 27
Nepamirštama Tolerancijos pamoka su Sanna Karosas
Žvarbiausią žiemos dieną sulaukėme mokykloje šiluma spinduliuojančių viešnių – mokykloje viešėjo ir trečiokams išties nepamirštamą pamoką „45 minutės tolerancijos” pravedė žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos Klaipėdos apskrities skyriaus koordinatorė  Sanna Karosas.

Lauktoji pamoka pralėkė akimirksniu - viešnia betarpiškai, vaikams suprantama ir artima kalba pasakojo apie tai, kas artima ir bendra visiems pasaulio vaikams, kuo kiekvienas jų yra išskirtinis, kaip bendrauti su negalią turinčiais asmenimis. Mokinukai uoliai atliko lektorės paskirtas nuotaikingas užduotis, o atsisveikinant kiekvienas stengėsi „pasilabinti” su Sannos dukrele Iva.

Dėkui Sannai ir Ivai už nepamirštamą, saulės nutviekstą pamoką!!!  Visi - tiek maži, tiek dideli ją prisiminsime su dėkingumu. Jūs gebate kalbėti su vaikais gyva ir jiems suprantama kalba, atverti širdis laisvam nuo mūsų visuomenėje giliai įsišaknijusių stereotipinių požiūrių bendravimui.

Norisi tikėti, jog Jūsų sėjamos tolerancijos sėklytės, nors ir labai mažos, sparčiai dygsta ir tikrai įsišaknys, užaugs į didelius medžius, duos pačių saldžiausių bendruomeniškumo vaisių.

Mokiniai vis dar dalijasi susitikimo įspūdžiais, pasakoja juos savo tėveliams ir draugams. Juk įmetus jūron mažą akmenėlį plačiai nuraibuliuoja ratilai...
Atsisveikinant Sanna Karosas paprašė leidimo nusifotografuoti prie specialiosios pedagogės Birutės Petrošienės su mokiniais sukurto tarptautinei Tolerancijos dienai skirto pano.

Socialinė pedagogė  Lina Kunickienė