Vas 07
Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. – M. Daukša.

2018-02-02  Palangos pradinėje mokykloje vyko kalbos, dainos ir šokio bičiulystė. Meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, į Palangos pradinę mokyklą sukvietė visų Palangos mokyklų pradinių klasių mokinius, jau savose mokyklose tapusius Meninio skaitymo konkurso laimėtojais. Įvairūs lietuvių rašytojų kūriniai, pateikti klausytojams, mokė pajusti literatūrinio kūrinio grožį, prasmę. Puoselėjo meninio žodžio suvokimą. Skiepijo meilę Tėvynei, gimtajai kalbai, ugdė patriotiškumą. Net 10 mokinukų atstovavo  Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą.

Labai reikšmingas ir tėvelių indėlis. Ačiū jiems už supratingumą, vaikų padrąsinimą, buvimą saugumo sala vaikams ruošiantis konkursui ir konkurso metu. 1 a klasės mokinys Artūras Stratkauskas tapo pirmos vietos laimėtoju tarp pačių mažiausių pradinukų. Mokinį konkursui parengė Elena Bendikienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė. 1 b klasės net du mokinukai dalyvavo šioje smagioje lietuviško žodžio šventėje. Tai Nojus Šakinis ir Arnas Šeškus. Mokinius konkursui parengė mokytoja metodininkė Erika Lukauskienė. 2a klasės pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Loreta Jurkaitienė paruošė savo ugdytinį Nojų Zalecką, tapusį pirmos vietos laimėtoju antrokėlių grupėje. Šioje grupėje trečios vietos laimėtoja - Eva Giedraitė. Mokinę konkursui paruošė 2b klasės pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Ruzgailienė. Gausi komanda 3a klasės mokinių, lydimų pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Danguolės Jančienės. Tai konkurso dalyviai – Elija Stratkauskaitė ir Domantas Vaitkus. O Lėja Paloma Šilinaitė tapo trečios vietos nugalėtoja tarp trečiokų. Mokyklos ketvirtokus atstovavo du 4b klasės mokiniai: Astijus Kairys ir trečios vietos tarp ketvirtokų laimėtojas Kipras Saudargas. Šiuos mokinius paruošė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Nijolė Viršilienė. Visų konkurse dalyvavusių vaikų  kūrybiškumas ir originalumas džiugino žiūrovus. Ši vasario diena praturtino visus tekstų prasmės gelme, minties linija ir lietuviško žodžio grožiu.

Elena Bendikienė,
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokykla,