Reikalingas psichologas, turintis aukštąjį išsilavinimą ir psichologo kvalifikaciją, ne žemesnį nei psichologo magistro kvalifikacinį laipsnį.

Sau 03
Gruodžio 13 d.  Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje pradinio ugdymo vyresniosios mokytojos Loretos Dumčienės ir mokytojos metodininkės Erikos Lukauskienės iniciatyva organizuota Žemaitijos regiono pradinių klasių mokinių praktinė gamtamokslinė konferencija „Stebiu, tyrinėju, atrandu“.

Konferencijoje perskaityta 14 pranešimų, praktiškai išbandyti 9 bandymai ar eksperimentai. Tai Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bei  Palangos pradinės mokyklos mokinių atlikti darbai.
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos solistas Domantas Vaitkaus ir šokių studijos „Vėtrungė“ šokėjos(mokytojos ekspertės Birutė Gikarienė, Diana Beržanskienė) konferencijos dalyvius nuteikė rimtam darbui.

Visų susirinkusiųjų dėmesį prikaustė jau pats pirmasis pranešimas. 3 klasės mokiniai Emilis Girdenis, Gabrielė Šalkauskaitė (mokytoja Elona Bružienė) iš Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos įtaigiai papasakojo apie „Tulpių pražydinimą žiemą“.

Visi žinojo garsųjį klausimą „Būti ar nebūti?“, o konferencijos dalyviams magėjo išgirsti atsakymą į dar vieną klausimą „Plauks ar skęs?“. Atsakymą pateikė pirmokai Gabrielė Vabuolaitė, Tadas Anusas, Dominykas Šporas iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (mokytoja Elena Bendikienė). Kretingos Marijono Daujoto  pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai Dominykas  Bertašius, Ruslanas  Eigirdas pristatė tyrimą – „Balionas vaiduoklis“ (mokytoja Nijolė Meškauskienė). Pirmokai Vėjas Jokūbas Ruželė, Tyjara Jašinskaitė, Donatas Puidokas kvietė visus kartus praktiškai išbandyti „Magnetinių pipirų ir druskos galią“(mokytoja Aurelija Anužienė). 2 klasės mokiniai Samanta Narkutė, Beata Tapinaitė atliko bandymą „Laikrodis su švytuokle“. Padedant mokytojai Loretai Jurkaitienei aiškinosi, kokio ilgio virvelė su prie jos pririštu svarmeniu švytuodama per 1 sekundę padaro 1 judesį pirmyn – atgal.

Pirmos klasės mokiniai Matas Kairys, Greta Drungilaitė atsakė į klausimą „Ar galima vaikščioti kiaušiniais?“ (mokytoja Erika Lukauskienė). Vaizdinę medžiagą apie tai, kaip sekėsi atlikti eksperimentą „Plevenanti gėlytė“ parodė3 klasės mokinės Meida Smulkytė, Rugilė Piatkovskė, Monika Markovaitė (mokytoja Rima Kontrimaitė). Antrokai  Gvidas Anužis, Meilė Alčauskaitė iš Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos papasakojo, kaip jiems sekėsi auginti pupą, skaitė pranešimą „Žalią pupą sodinau“ (mokytoja Dalia Petreikienė).

Trečiokės Juta Maciulevičiūtė, Vytautė Kryževičiūtė ir Džiumana Jašinskaitė parodė, kaip padaromas „Dirbtinis sniegas“ (mokytoja Loreta Dumčienė). Kretingos Marijono Daujoto  pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai Vytautas Šakirzianovas, Emilijus Latakas atliko bandymą „Plaukiojantis plastilinas“ (mokytoja Sotera Martusevičienė).Eduardas Avellino, 3 klasės mokinys iš Palangos pradinės mokyklos (mokytoja Vanda Končiuvienė) įrodė, kad iš paprastų priemonių galima pasigaminti kompasą. Eksperimentą  „Kompasas“ praktiškai išbandė visi konferencijos dalyviai. Trečiokas Erikas Suchanov pristatė net du eksperimentus su gėlėmis „Gėlių dažymas“ (mokytoja Danguolė Jančienė). Antrokės Ugnė Viltė Pauliukonytė, Urtė Raišytė ir Rugilė Janušonytė atliko bandymą „Oro balionas“. Kartu su konferencijos dalyviais bandė pripūsti balioną „kitaip“ (mokytoja Violeta Ruzgailienė). Tauras Aidukas, 3 klasės mokinys, demonstravo, kaip galima groti stiklinėmis ir pristatė tyrimą „Grojančios stiklinės“.                 Pasibaigus konferencijai Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Saulė Paulikienė džiaugėsi, jog mokiniai įgijo naujos patirties, žinių, teigiamų emocijų, naujų draugų. Visus jaunuosius tyrėjus apdovanojo prizais bei diplomais, o mokinius parengusiems mokytojams buvo įteikti padėkos raštai.

Ši konferencija sudarė palankias sąlygas ir galimybes mokiniams veikti netradicinėje aplinkoje, ugdė mokinių pasitikėjimą, kūrybiškumą. Mokiniai mokėsis „kitaip“ – ne tik žiūrėjo ir klausėsi, bet lietė, praktiškai išbandė, dalijosi patirtimi, diskutavo, reiškė nuomonę, ją pagrindė. Mokiniai įsitraukė į patirtimi grįstą mokymąsi, plėtojo žinias, supratimą ir įgūdžius.

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Loreta Dumčienė