Gruodžio 14 d. švęsime mokyklos 80-ties metų jubiliejų.
Mokykla pradėjo veikti 1938 m. gruodžio 15 d.

Grd 11
Atverk duris vasarai
Vasaros pradžioje Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“.  Ši iniciatyva yra Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Šiemet iniciatyva vyko jau antrą kartą ir buvo užregistruota net 320 nemokamų edukacinių erdvių. Metų gale Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras išrinko 40 įstaigų, vykdžiusių įvairaus turinio programas, tame tarpe ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą. Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ vykdytojai: Alma Stričkaitė (chemijos mokytoja metodininkė), Loreta Dumčienė (pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja), Artūras Podlinevas (kūno kultūros mokytojas metodininkas) ir Ramunė Grikštaitė (dailės vyresnioji mokytoja) gruodžio 2-3 dienomis kartu su visais programos „Atverk duris vasarai“ laureatais dalyvavo išvykoje į Estiją.

Kelionės metu buvo aplankyti Estijos miestai Tartu ir Talinas, čia ir pakeliui esančių daug įdomių ir lankytinų vietų. Iš jų gilų įspūdį paliko naujas muziejus apie ledynmetį – Ledynmečio centras su savo įspūdingais eksponatais, pasakojančiais apie pasaulio ir žmonijos istoriją, nuostabiais aplinkos pasikeitimo laikotarpiais.

Toliau – Tartu, jo senamiestis: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai. Plačiau susipažinta su didžiausiu Baltijos šalyse mokslo populiarinimo centru AHHAA. Centras įdomiai pristato mokslo ir technologijų naujienas, siūlo įvairias studijas ir programas, kuriose gali eksperimentuoti ir įdomiai praleisti laiką įvairaus amžiaus lankytojai. Čia visus sudomino milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų.

Pasisvečiavus Tartu kelionė tęsėsi į jau Kalėdomis kvepiančią Estijos sostinę – Taliną. Buvo miela pasivaikščioti Talino senamiesčiu: Tompea pilis, apžvalgos aikštelės, Jūreivystės muziejus, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „Bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, „Storosios Margaritos bokštas“, Hidrolėktuvų uosto muziejus.

Hidrolėktuvų uosto muziejus, turintis daugiau nei 200 eksponatų, vienas populiariausių Baltijos šalyse. Šis unikalios koncepcijos jūros muziejus supažindina lankytojus su pasauliu, tyvuliuojančiu po vandeniu ir besidriekiančiu virš jo.

Kelionės metu dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, pristatė savo geriausiai pavykusias veiklas, analizavo iškilusias problemas, aktyviose diskusijose buvo apsikeista nuomonėmis, kaip išradingiau ir inovatyviau tęsti šią prasmingą veiklą. Aktyviausioms institucijoms buvo įteiktos Švietimo ir mokslo ministrės padėkos.

Nuostabi kelionė suteikė daug teigiamų įspūdžių ir įkvėpė naujiems sumanymams toliau organizuojant vaikų laisvalaikio užimtumą.

Loreta Dumčienė,
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja.