Reikalingas psichologas, turintis aukštąjį išsilavinimą ir psichologo kvalifikaciją, ne žemesnį nei psichologo magistro kvalifikacinį laipsnį.

Grd 01
Pažintinė – edukacinė kelionė „Kaunas – tolerantiškas miestas“
Šių metų lapkričio 16, per Tarptautinę Tolerancijos dieną 5a klasė lankėsi Kauno mieste. Mūsų tikslas buvo aplankyti kelis šio miesto muziejus ir susipažinti su šių muziejų ekspozicijomis.

Pirmas muziejus, kuriame mes lankėmės, buvo Kauno aviacijos muziejus. Čia susipažinome su lietuviškos aviacijos istorija. Sužinojome , kad bene labiausiai jai nusipelnė žymi istorinė asmenybė – Antanas Gustaitis, sukūręs ne vieną lietuvišką lėktuvą. Ant jo sukurto lėktuvo puikavosi raidės – ANBO. Tai keturių žodžių trumpinys: Antanas nori būti ore. Atėjus sovietmečiui, A. Gustaitis buvo nužudytas sovietų kalėjime. Pamatėme lietuviškų lėktuvų modelius bei sužinojome jog pirmieji lėktuvai buvo gaminami iš medžio ir drobės. Tik variklis ir sparnai buvo padaryti iš metalo. Čia matėme sukurtą natūralaus dydžio „Lituanicos“ kopiją, kuri, pasirodo, metuose nors kartą yra pripildoma kuro ir kyla į dangų. Čia pat yra ekspozicija, skirta legendiniams šio lėktuvo pilotams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui. Ekspozicijoje yra ir originalūs karstai, su kuriais šie lakūnai buvo pargabenti po katastrofos į Lietuvą. Gidas mums papasakojo lakūnų žūties aplinkybes.
Turėjome progos ir patys pabūti lakūnais, nes naudojomės lėktuvų simuliatoriais.  Tai labai primena kompiuterių žaidimus. Sėdėjome tikro lėktuvo kabinoje. Matėme, kaip sukonstruoti lėktuvų varikliai ir sužinojome, kokiu principu jie veikia.

Šio muziejaus eksponatai yra ne tik patalpų viduje, bet ir lauke. Čia stovi tikri lėktuvai ir sraigtasparniai. Juos taip pat apžiūrėjome. Matėme ir sraigtasparnį "Mi-8"  , kuris 2003 metais patyrė avariją Baltijos jūroje ir šios avarijos metu žuvo du Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) lakūnai. Sraigtasparnis sulamdytas, nulaužta jo uodega.

Po aviacijos muziejaus vykome į Vytauto Didžiojo karo muziejų. Jame susipažinome su Lietuvos karo istorija. Labiausiai mokiniams patiko neseniai muziejuje įrengta edukacinė erdvė, skirta susipažinti su dabartine Lietuvos kariuomene. Buvo galima pagulėti tikrose kareiviškose palapinėse ant tikrų kareiviškų pagalvių. Pasėdėjom ant šovinių dėžių, susipažinom su kariniais žemėlapiais, kurie yra išradingai paslėpti. Kas norėjo, spalvino paveikslėlius karine tematika. Trūko tik tikros kareiviškos košės.

Toliau skubėjome į Kauno IX fortą. Čia lankėmės šio forto požemiuose. Susipažinome su forto istorija. Sužinojome, kad jis buvo statomas gynybiniais tikslais, tačiau šios savo funkcijos šis fortas taip ir nesuvaidino. Labiau žmonių atmintyje jis liko kaip kalėjimas ir masinių žudynių vieta.
Ekskursija mokiniai liko patenkinti. Aplankėme visus numatytus objektus. Daug sužinojome, o kelionės metu ir geriau pažinome vieni kitus.

Daiva Latožienė
5a klasės auklėtoja, istorijos mokytoja metodininkė