Reikalingas psichologas, turintis aukštąjį išsilavinimą ir psichologo kvalifikaciją, ne žemesnį nei psichologo magistro kvalifikacinį laipsnį.

Lap 08
Respublikinė gamtamokslinė praktinė konferencija "Jaunųjų tyrėjų laboratorija"
2017 m. spalio 30 d.  Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai Greta Drungilaitė ir Matas Kairys, lydimi pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Erikos Lukauskienės bei 3b klasės mokinės Juta Maciulevičiūtė ir Vytautė Kryževičiūtė, lydimos pradinio ugdymo vyresniosios mokytojos Loretos Dumčienės dalyvavo  Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos organizuotoje respublikinėje gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje ,,Jaunųjų tyrėjų laboratorija“.  Konferencijos tikslas – ugdyti mokinių gamtamokslinį raštingumą, skatinti stebėti ir tyrinėti supančią aplinką, pasidalinti žiniomis ir patirtimi apie tyrimų metodų taikymą. Konferencijos metu trečiokės pristatė ir parodė bandymą ,,Dirbtinis sniegas“, pirmokai  paaiškino ir parodė eksperimentą ,,Ar galima vaikščioti kiaušiniais?“.

Su didžiuliu smalsumu bei susidomėjimu jaunieji tyrinėtojai stebėjo, kaip susidaro rūkas, kyla putojantis fontanas, ugnikalnis; kaip galima piešti ant pieno, vandeniu plukdyti plastiliną, kokia yra dujų galia, ką reiškia vandens tankis; kas yra tonoskopas, kokie įdomūs ir daug žinių suteikiantys yra trumpalaikiai bei ilgalaikiai eksperimentai, atliekami su augalais ir kt.

Mokiniai, pristatydami savo bei stebėdami kitų demonstruojamus bandymus ne tik įdomiai ir prasmingai praleido kupiną įspūdžių dieną, bet įgijo daug naujų gamtamokslinių žinių, suprato ne vieną fizikos dėsnį, parodė savo šaunius gebėjimus. Visi jaunieji tyrėjai buvo apdovanoti padėkos raštais ir po renginio pakviesti į Kretingos muziejaus žiemos sodą.