Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Bal 27
Švietimo ir mokslo ministerija supažindina su jaunais mokytojais – 2016 m. M. Lukšienės premijos pretendentais.
Ramunė Grikštaitė, grafikė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos ir Kretingos r. Vydmantų gimnazijos vyresnioji dailės mokytoja: „Sėkminga pamoka man būna, kai mokiniai nespėja pajusti, kad ji jau baigiasi“.

Ramunė gimusi netoli Palangos, Rūdaičių kaime. Nuo mažens mėgo piešti, todėl tėvai leido į Kretingos meno mokyklą. Nors vaikystėje žaidė mokyklą ir vadovaudavo „klasei“, sakydavusi, kad mokytoja niekada nebūsianti. Bet vėliau gyvenime viskas pakrypo kiek kitaip. Dabar ji – viena geriausių, kūrybingiausių mokytojų, per dailės pamokas naudojanti informacines technologijas, interaktyvias pateiktis, skatinanti mokinius dalyvauti parodose ir projektuose. Kaip teigiama Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos rekomendacijoje, mokytoja Ramunė „ypatingą dėmesį skiria motyvuojančiai ugdymosi aplinkai sukurti“.
„Susiduriu ir su tokiais mokiniais, kuriems iš tikro viskas neįdomu. Bandau juos sudominti gana paprastai. Su kolegomis, kitais mokytojais rengiame integruotas pamokas. Jos yra naudingesnės, nes pastebėjau, kad mokiniai tada labiau įsigilina į užduotis. Bandau per pamokas kurti įvairias, įdomias ir sunkias užduotis. Paklausite kodėl? Atsakysiu paprastai: mokiniai tada stengiasi kūrybinius darbus atlikti įdomiau“, – sako R. Grikštaitė.

Mokytoja Ramunė apie savo pamokas kalba santūriai. „Pamokoms ruošiuosi, kaip ir visi mokytojai. Pirmiausia pergalvoju temą, išsikeliu tikslus ir uždavinius. Stengiuosi sugalvoti ką nors įdomaus, originalaus, netradiciško, kad pamoka nebūtų monotoniška, nuobodi. Tema, išdėstyta kitaip, yra naudingesnė mokiniams, nes tada jie labiau įsimena, tokiu būdu atsiskleidžia ir tie mokiniai, kurie per tradicines pamokas lieka nepastebėti. Pamenu, šeštokams surengėme integruotą dailės ir kūno kultūros pamoką „Judesys ir spalvų ekspresija“. Jie per judesį ant didelių lapų spalvomis perteikė savo emocijas. Toks mokymasis yra „judrus“, įdomus ne tik mokiniams, bet ir man pačiai. Dailės pamokos dažniausiai yra nuotaikingos, judrios, mokiniai savo nupieštais darbais džiaugiasi kartu su kitais. Na, o būna ir atvirkščiai... Pastebėjau, kad mokiniai dailės pamokoje jaučiasi puikiai, nurimsta po sunkių kontrolinių darbų, nes čia nėra atsakinėjimo įtampos, jie tada laisvai kuria, improvizuoja, išlieja savo jausmus popieriaus lape“.

R. Grikštaitė skatina mokinius dalyvauti pilietiniuose, istoriniuose, savo krašto pažinimo projektuose. Nacionaliniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ mokytojos parengti mokiniai laimėjo dvi trečiąsias vietas. Mokytojos iniciatyva mokiniai surengė projektą „Vilties angelas“, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti. Jos mokiniai taip pat dalyvavo edukaciniame projekte „Pamokos apie Lenkiją“, o Lenkijos ir Lietuvos mokinių dailės darbų konkurse laimėjo trečiąją vietą. Mokytojos padedami mokiniai parengė pranešimą „Mados vaikymosi žala“ – perskaitytas pranešimas tarptautinėje konferencijoje Klaipėdoje buvo pripažintas įdomiausiu ir laimėjo pirmąją vietą.

R. Grikštaitė vasarą savanoriškai įsitraukė į ŠMM iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ – palangiškiams ir poilsiautojams mokykloje rengė meninius užsiėmimus apie scenografijos kūrimo principus, dailės terapiją. O gimtuosiuose Rūdaičiuose surengtoje vaikų stovyklėlėje mokė vaikus dirbti su netradicinėmis, senovinėmis meno priemonėmis.

„Man labai gražu valstybinės šventės. Jos suburia žmones, skatina vieningumą. Todėl bandau mokiniams skiepyti meilę Tėvynei – prisimenant istorinius įvykius, per meninę prizmę. Kartu su mokiniais visada ir pati dalyvauju pilietiškumo konkursuose, nes tai pagrindas mokiniui toliau augti. Jie dalyvauja noriai tada, kai tai pateikiama netradiciškai, kai nevyrauja monotonija“, – sako R. Grikštaitė.

Mokytoja kuria ir kolegoms pristato metodines priemones, organizuoja renginius, rengia savo kūrybos parodas. Ar mokykla neužgožia, neslopina jos, kaip menininkės, kūrybinių impulsų?
„Aš, kaip mokytoja, augu kartu su mokiniais. Mokykloje dirbant atsiranda daugiau idėjų, bet savo kūrybai laiko lieka vis mažiau, – prisipažįsta R. Grikštaitė. – Bet džiaugiuosi, kad dirbu ir realizuoju save mokykloje. Dirbu iš idėjos, neskaičiuoju laiko ar sąnaudų...“.
!Informacija atnaujinta: 2017 Rgp 25, 18:33:51