Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Kov 27
Palangos Technologijų mokyklos mokiniai išradėjų šventėje „ROBOTIADA 2017“
2017 metų kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie šiuolaikines technologijas, jų ateitį, o taip pat pasilinksminti būnant drauge ir dalyvaujant šventėje!

Antrus veiklos metus skaičiuojančios Palangos Technologijų mokyklos, įsikūrusios Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, mokiniai taip pat dalyvavo šioje išradėjų šventėje. Kovo  24 dieną vykusioje „ROBOTIADA 2017“ paskelbtoje Ateities kūrėjų dienoje, susibūrę į penkias komandas, mūsų jaunieji kūrėjai varžėsi su iš visos Lietuvos sugužėjusiais bendraminčiais.

Komandos „Omikron“ nariai, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai, Algirdas Butkus, Dromantas Valančius, Robertas Laučys ir Saulė Stimburytė varžėsi FIRST LEGO League (FLL) – robotų varžybose. Tai varžybos, vykstančios visuose pasaulio žemynuose, beveik 80-yje pasaulio šalių. Lietuvoje šiose varžybose galima dalyvauti tik „ROBOTIADA 2017“ metu. FFL varžybose konkuruoja 9-16 metų jaunuolių pagal tam tikrą temą sukurti robotai. Šių metų FLL siūloma tema buvo gyvūnai – sąjungininkai. Varžybos vyko trimis etapais: komanda „Omikron“ dalyvavo esminių vertybių išbandyme, pristatė tiriamąjį projektą „Gyvūnų transporteris V1“ ir kovėsi robotų lauke. Esminių vertybių išbandyme komanda pademonstravo atidumą ir bendro darbo įgūdžius, kituose etapuose – visas savo matematikos, fizikos, robotikos žinias. Ir nors tokiose varžybose Algirdas, Dromantas, Robertas ir Saulė dalyvavo pirmą kartą, tačiau tarp 74 komandų – dalyvių  užėmė 8-9 vietą. Tai puikus mūsų komandos ir visos Technologijų mokyklos pasiekimas.

Komandos „Delta“ narys Domas Kazakauskas, komandos „ Omega“ narys Lukas Jurgutis ir  komandos „Sigma“ atstovas Liudas Tubinas varžėsi Lego SUMO varžybose. Lego SUMO – tai senovinio japonų kovos meno imitacija. Šiose varžybose robotas prieš robotą kovojo SUMO lauke kelias sekundes, o kartais minutes iki pergalės.

„ROBOTIADA 2017“ dalyvavo ir Technologijų mokyklos mažieji: komanda "Alfa": Grigas Šernauskas, Gustas Savickas ir Arvydas Kuzminas ir komanda "Beta": Amelija Beatričė Sunklodė, Augustas Stonkus, Benediktas Keperša ir Kajus Vitkauskas. Mūsų vaikai varžybų metu dalyvavo JrFLL, kuriame konstravo LEGO modelį, kuris atvaizdavo komandų pasirinktą gyvūną jo aplinkoje ir jam kylančią problemą bei jos sprendimą, kurį įvardijo, o taip pat sukūrė plakatus, parodžiusiems kitiems, ko išmoko. Plakate Grigas, Gustas, Arvydas bei Amelija, Augustas, Kajus ir Benediktas pateikė informaciją apie jų atliktą tyrimą, t.y. informacijos paiešką apie pasirinktą gyvūną, jo modelį ir komandinį darbą, komandos pavadinimą. Už  išradingumą, susikaupimą, ryžtą, draugiškumą ir komandinę dvasią  Technologijų mokyklos mažieji buvo apdovanoti „ROBOTIADA 2017“ organizatorių nominacija "Už pastangas ir mokymąsi".

Jei norite prisijungti prie mūsų šaunios Technologijų mokyklos komandos, Jums patinka pažinti, ieškoti, atrasti, domitės technologijomis ir norite išmokti kurti, konstruoti, programuoti bei pajusti varžybų jaudulį – atvykite į mūsų organizuojamas vasaros Robotikos stovyklas. Daugiau informacijos interneto svetainėje: www.technologijumokykla.lt.

„ROBOTIADA 2017“ dalyvavome pirmą kartą, galbūt ne viskas  pavyko, ką planavome, tačiau Technologijų mokykla didžiuojasi savo ugdytiniais, kurie tiek pasiruošimo laikotarpiu, tiek varžybų metu pademonstravo valingą charakterį, solidarumą, užsispyrimą ir pagalbą vienas kitam.  Didelį dėkui tariame ir visiems tėveliams už palaikymą, kantrybę ir supratimą. Manome, kad tokios varžybos vaikams - tai patirtis siekiant didesnių tikslų.

Technologijų mokyklos vadovas
Osvaldas Valiukas