Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Kov 27
2017
Palangos Technologijų mokyklos mokiniai išradėjų šventėje „ROBOTIADA 2017“
2017 metų kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie šiuolaikines technologijas, jų ateitį, o taip pat pasilinksminti būnant drauge ir dalyvaujant šventėje!


Antrus veiklos metus skaičiuojančios Palangos Technologijų mokyklos, įsikūrusios Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, mokiniai taip pat dalyvavo šioje išradėjų šventėje. Kovo  24 dieną vykusioje „ROBOTIADA 2017“ paskelbtoje Ateities kūrėjų dienoje, susibūrę į penkias komandas, mūsų jaunieji kūrėjai varžėsi su iš visos Lietuvos sugužėjusiais bendraminčiais.

Komandos „Omikron“ nariai, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai, Algirdas Butkus, Dromantas Valančius, Robertas Laučys ir Saulė Stimburytė varžėsi FIRST LEGO League (FLL) – robotų varžybose. Tai varžybos, vykstančios visuose pasaulio žemynuose, beveik 80-yje pasaulio šalių. Lietuvoje šiose varžybose galima dalyvauti tik „ROBOTIADA 2017“ metu. FFL varžybose konkuruoja 9-16 metų jaunuolių pagal tam tikrą temą sukurti robotai. Šių metų FLL siūloma tema buvo gyvūnai – sąjungininkai. Varžybos vyko trimis etapais: komanda „Omikron“ dalyvavo esminių vertybių išbandyme, pristatė tiriamąjį projektą „Gyvūnų transporteris V1“ ir kovėsi robotų lauke. Esminių vertybių išbandyme komanda pademonstravo atidumą ir bendro darbo įgūdžius, kituose etapuose – visas savo matematikos, fizikos, robotikos žinias. Ir nors tokiose varžybose Algirdas, Dromantas, Robertas ir Saulė dalyvavo pirmą kartą, tačiau tarp 74 komandų – dalyvių  užėmė 8-9 vietą. Tai puikus mūsų komandos ir visos Technologijų mokyklos pasiekimas.

Komandos „Delta“ narys Domas Kazakauskas, komandos „ Omega“ narys Lukas Jurgutis ir  komandos „Sigma“ atstovas Liudas Tubinas varžėsi Lego SUMO varžybose. Lego SUMO – tai senovinio japonų kovos meno imitacija. Šiose varžybose robotas prieš robotą kovojo SUMO lauke kelias sekundes, o kartais minutes iki pergalės.

„ROBOTIADA 2017“ dalyvavo ir Technologijų mokyklos mažieji: komanda "Alfa": Grigas Šernauskas, Gustas Savickas ir Arvydas Kuzminas ir komanda "Beta": Amelija Beatričė Sunklodė, Augustas Stonkus, Benediktas Keperša ir Kajus Vitkauskas. Mūsų vaikai varžybų metu dalyvavo JrFLL, kuriame konstravo LEGO modelį, kuris atvaizdavo komandų pasirinktą gyvūną jo aplinkoje ir jam kylančią problemą bei jos sprendimą, kurį įvardijo, o taip pat sukūrė plakatus, parodžiusiems kitiems, ko išmoko. Plakate Grigas, Gustas, Arvydas bei Amelija, Augustas, Kajus ir Benediktas pateikė informaciją apie jų atliktą tyrimą, t.y. informacijos paiešką apie pasirinktą gyvūną, jo modelį ir komandinį darbą, komandos pavadinimą. Už  išradingumą, susikaupimą, ryžtą, draugiškumą ir komandinę dvasią  Technologijų mokyklos mažieji buvo apdovanoti „ROBOTIADA 2017“ organizatorių nominacija "Už pastangas ir mokymąsi".

Jei norite prisijungti prie mūsų šaunios Technologijų mokyklos komandos, Jums patinka pažinti, ieškoti, atrasti, domitės technologijomis ir norite išmokti kurti, konstruoti, programuoti bei pajusti varžybų jaudulį – atvykite į mūsų organizuojamas vasaros Robotikos stovyklas. Daugiau informacijos interneto svetainėje: www.technologijumokykla.lt.

„ROBOTIADA 2017“ dalyvavome pirmą kartą, galbūt ne viskas  pavyko, ką planavome, tačiau Technologijų mokykla didžiuojasi savo ugdytiniais, kurie tiek pasiruošimo laikotarpiu, tiek varžybų metu pademonstravo valingą charakterį, solidarumą, užsispyrimą ir pagalbą vienas kitam.  Didelį dėkui tariame ir visiems tėveliams už palaikymą, kantrybę ir supratimą. Manome, kad tokios varžybos vaikams - tai patirtis siekiant didesnių tikslų.

Technologijų mokyklos vadovas
Osvaldas Valiukas

!Informacija atnaujinta: 2017 Rgp 25, 18:33:51
Technologijų mokykla Palangoje
Robotika ir programavimas
Programavimas mikrokompiuteriais BBC micro: bit
Minecraft programavimas
3D projektavimas ir modeliavimas 
Registracija

Dalyvaujame projekte


Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Skaityti plačiau

Mūsų partneriai

Mūsų mokykla bendradarbiauja su Vokietijos Bergeno Riugene regionine mokykla "Am Grünen Berg".

Mokyklą kuruoja bendruomenės pareigūnas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Jurgita Rinkevičienė. Kuruoja Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų bendrosios prevencijos srityje.

Problemos su el. dienynu Tamo?
Prašome kreiptis tik el. paštu!
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla
Adresas: Ganyklų g. 2, Palanga, LT-00132
El. paštas: info@jurguciomokykla.lt
Telefonas: (8 460) 48962, (8 460) 48984
Faksas: (8 460) 48962

Pamokų laikas

Apie pastebėtus galimus korupcijos atvejus Palangos bei kitų miestų gyventojai, Palangos miesto savivaldybės institucijų ir įstaigų tarnautojai (darbuotojai) gali pranešti:
Palangos miesto savivaldybei el. paštu antikorupcija@palanga.lt ir/ar pasitikėjimo telefonu (8 460) 51 502
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „Karštąja linija“ visą parą tel.: (8 5) 266 3333 ir/ar el.paštu pranesk@stt.lt
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai el. paštu: daiva.latoziene@jurguciomokykla.lt
1 pamoka
8:00-8:45
10
min
2 pamoka
8:55-9:40
15
min
3 pamoka
9:55-10:40
20
min
4 pamoka
11:00-11:45
20
min
5 pamoka
12:05-12:50
15
min
6 pamoka
13:05-13:50
10
min
7 pamoka
14:00-14:45
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Palangos Vlado Jurgučio
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
el. dienynu TAMO.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Mūsų Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau: naudingų nuorodų >>