Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Kov 13

Šių metų kovo 3 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje  mokykloje šurmuliavo tradicine jau tapusi Kaziuko mugė, kurios organizatorės buvo mokytoja metodininkė Nijolė Viršilienė ir mokytoja metodininkė Nijolė Skališienė. Kultūrinė, pažintinė, praktinė, etnokultūrinė veikla "Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų" – nuotaikinga  šventė, kurią atidarė trečiokai skambia daina, ir kurios metu skambėjo skirtingų laikmečių liaudies muzika. Mokiniai nekantriai laukė šios veiklos, nes jos metu mažieji mokyklos mokiniai turėjo galimybę nors trumpam tapti tikrais prekybininkais!  Ruošiantis  mugei  mokiniai kūrybiškai, naudojant įvairias medžiagas, priemones ir technologijas gaminosi darbelius – prekes. Jiems talkino broliai, sesės, tėveliai, seneliai. Buvo prekiaujama rankų darbo dirbiniais: atvirutėmis, nėriniais, molio dirbiniais, papuošalais iš karoliukų, vilnos, siūlų. Prekiaujama buvo ir prekėmis Velykiniam stalui bei kitais šios šventės akcentais, įmantriai susuktomis iš spalvoto popieriaus gėlėmis, kurios priminė, kad už lango – pavasaris!  Prekių gausa, įvairumu, jų grožiu ir kruopščiai papuoštais prekystaliais galėjo džiaugtis šventės svečiai, pirkėjai. O pirkėjai pirko. Pirko sau, savo šeimos nariams, draugams. Todėl,  kai kurie mokinukai, pardavę visas savo pasigamintas prekes, tuoj pat jas gaminosi naujai! Tik smaližiams šiemet buvo liūdna – mugėje  nebuvo maisto prekių.   Susirinkę mokinukai, mokytojai ir tėveliai neslėpė geros nuotaikos. Pardavėjai mėgavosi pardavimu, mandagiai ir maloniai bendraudami su pirkėjais,  pirkėjai  grožėjosi  įspūdingais, įvairiaspalviais, įvairiais dirbiniais, na, o dar kiti  šventės dalyviai linksmai trypčiojo pagal muziką. Taigi iš Kaziuko mugės lankytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir pavasarinę nuotaiką bei  daug malonių įspūdžių.

Rima Kontrimaitė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

!Informacija atnaujinta: 2017 Rgp 25, 18:33:51