Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Kov 13
Integruota istorijos-fizikos pamoka netradicinėje aplinkoje

Vasario 22 dieną 7 c klasė istorijos mokytojos metodininkės Daivos Latožienės ir fizikos mokytojos metodininkės Saulės Paulikienės iniciatyva vyko į Klaipėdos laikrodžių muziejų. Čia, netradicinėje aplinkoje – muziejaus erdvėse - vyko integruota istorijos-fizikos pamoka „Laiko skaičiavimas istorijoje ir fizikoje“. Pradžioje mokiniai susipažino su seniausių  laikrodžių atsiradimo istorija ir veikimo principais. Mokiniai turėjo progą pačiupinėti vandens, smėlio laikrodžių modelius ir patys pabandyti, kaip jie veikia. Sužinojome, su kokiais sunkumais susidūrė pirmųjų laikrodžių kūrėjai. Stebėjome, kaip veikia ugnies laikrodis ir sužinojome, kaip patiems pasigaminti saulės laikrodį. Patys atidžiausi klausytojai buvo apdovanoti muziejaus prizais.

Antroje pamokos pusėje susipažinome su mechaninių laikrodžių istorija ir ekspozicija. Matėme , kokie prabangūs buvo laikrodžiai viduramžiais, naujaisiais laikais. Gėrėjomės laikrodžiais, kurių korpusai padaryti iš vėžlio kiauto ir paauksuoti, marmuro, sidabro ar emalės. Sužinojome, kad laikrodininkai anuomet buvo turtingi žmonės, nes laikrodžius nusipirkti galėjo tik labai turtingi žmonės. Neturtingi žmonės laiką galėdavo sužinoti miesto rotušės aikštėje, kur, paprastai, būdavo įrengiamas miesto laikrodis. Laikui bėgant, laikrodžiai buvo pradėti gaminti iš pigesnių medžiagų, dar vėliau – fabrikuose ir tokiu būdu tapo prieinami daugumai žmonių. Pamokos metu įgijome naujų pažinimo kompetencijų ir tobulinome jau turėtas: mokėjimo mokytis, komunikavimo  kompetencijas.

Informaciją ruošė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė.

!Informacija atnaujinta: 2017 Rgp 25, 18:33:51