Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Vas 24
Rašėme Nacionalinį diktantą
Nacionalinis diktantas - tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. 2017-aisiais Nacionalinis diktantas organizuojamas jau 10-ą kartą. „Diktantas nėra egzaminas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, − sakė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Diktantas pirmą kartą rengiamas penktadienį. Dalyviai klausėsi televizijos laidų vedėjo Marijaus Žiedo diktuojamo diktanto transliacijos per LRT radiją. Mūsų mokykloje diktantą rašė 65 mokiniai ir trys bendruomenės atstovai. Teko prisiminti lietuvių kalbos taisykles, gramatikos ar skyrybos subtilybes. Šįmet buvo rašytas Alvydo Šlepiko tekstas „Bedugnė“. Mokyklos direktorės sudaryta komisija pagal diktanto organizavimo aprašą ir vertinimo normas atrinks ir Nacionalinio diktanto  organizatoriams išsiųs tik geriausiai parašiusių moksleivių darbus, t.y. tuos, kuriuose yra ne daugiau kaip 5 klaidos.

Diktanto tekstas bus skelbiamas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt vasario 27 d.

2017 m. finalas vyks balandžio antrąjį savaitgalį. Finalą tiesiogiai transliuoja LRT Kultūros kanalas.

Informaciją parengė R.Šalkauskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui

!Informacija atnaujinta: 2017 Rgp 25, 18:33:51