Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Spa 03
Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 23 – ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Respublikoje šiai dienai paminėti Tarptautinė komisija kasmet  inicijuoja pilietinę iniciatyvą „Atminties kelias“, kurios tikslas šiemet -  prisiminti ir paminėti nužudytus Lietuvos žydus, mūsų piliečius, kurių masinis naikinimas prasidėjo prieš 75 – erius metus – 1941 metų vasarą.  Mūsų mokyklos Tolerancijos ugdymo centras, vadovaujamas istorijos mokytojos metodininkės  Daivos Latožienės, šią dieną kartu paminėti pakvietė Baltijos pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinius ir mokytojus. Mūsų mokyklos 8 b klasės mokiniai jau kurį laiką vykdė trumpalaikį projektą, kurio vykdymo metu mokiniai ieškojo medžiagos apie Palangos žydų likimą II pasaulinio karo metais, kaip žydai atsirado Palangoje, kokia veikla jie čia vertėsi. Taip pat susipažino su Vilniaus ir Kauno getų istorija ir pasauliui nusipelniusiais žydų tautybės žmonėmis. Šią surinktą medžiagą mokiniai apipavidalino ir savo žiniomis pasidalijo renginio metu prie paminklo Palangos botanikos parke, skirto paminėti Palangos žydų žudynių vietą. Apie holokaustą II pasaulinio karo metais pasakojo istorijos mokytojos metodininkės Aušra Liustrovienė (Baltijos pagrindinė mokykla) ir Daiva Latožienė (Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla). Renginį stebėjo prie paminklo atėję žydų tautybęs žmonės, praeiviai. Pamokos pabaigoje abiejų mokyklų mokiniai bendromis jėgomis išdėliojo simbolinę Dovydo žvaigždę, taip pagerbdami žuvusius.

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centro veiklos koordinatorė , istorijos mokytoja metodininkė  Daiva Latožienė

!Informacija atnaujinta: 2017 Rgp 25, 18:33:51

Darbuotojų poreikis >>