Naujienų archyvas 2016-2017 mokslo metai

Rgs 29
2016
Mokykla dalyvavo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamine – jau 10-tą kartą vykstančioje visuotinėje teisinių žinių patikrinimo akcijoje
Rugsėjo 27 dieną 9 val. mokykloje vyko „Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas 2016". Egzaminą organizuoja LR Teisingumo ministerija, globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mūsų mokykloje jau dešimtą kartą respublikoje organizuojamame Konstitucijos egzamine dalyvavo 57 mokiniai iš 5- 9 klasių.
Egzamino trukmė – 45 minutės. Dalyviams 5- 7 klasių ir 8- 10 klasių grupėse buvo pateiktos užduotys su 30 uždarų klausimų. Vertinimo komisija, kurią sudarė istorijos mokytojos metodininkės Loreta Stonienė ir Daiva Latožienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Šalkauskienė, pagal organizatorių atsiųstus atsakymus įvertino mokinių atliktas užduotis. Nors nebuvo teisingai atsakiusių į 25 ir daugiau klausimų, kad būtų pakviesti dalyvauti egzamino II etape, kuris vyks spalio 11 d., tačiau pasidžiaugti padovanotais proginiais egzamino rašikliais galėjo tie mokiniai, kurie surinko daugiausia taškų. Geriausiai pavyko iš penktokų - 5c klasės mokiniui Jokūbui Gudaičiui, iš šeštokų- 6b klasės mokiniui Klaidui Laukžemiui, iš septintokų- 7c klasės mokiniui Joriui Lisui, iš aštuntokų- 8a klasės mokinei Beatai Galdikaitei. Svarbiausia, kad visi egzamine dalyvavę mokiniai parodė susidomėjimą, o besiruošdami egzaminui pagilino savo žinias.  Konstitucija – pagrindinis mūsų šalies įstatymas, todėl gerai išmanydami šį įstatymą aiškiau suprasime, kas ir kodėl vyksta šalies gyvenime, taip pat ką gali bei turi daryti šios valstybės piliečiai.

1- 4 klasių moksleiviams buvo pateikta kūrybinė užduotis „Mano palinkėjimas Konstitucijos egzaminui“.  Džiugu, kad 2b klasės mokytoja Rima Kontrimaitė paskatino savo mokinukus ir keletą piešinių taip pat pateikė Konstitucijos egzamino kūrybinio konkurso vertintojams. Jei darbai bus tinkami ir geri, juos atrinks konkurso administratoriaus sudaryta komisija ir paskelbs portale www.delfi.lt ir portalo lankytojai bus kviečiami balsuoti už labiausiai patinkantį darbą.

Direktorės pavaduotoja ugdymui
R.Šalkauskienė