Neformaliojo švietimo teikėjai negali reikalauti mokesčio iš tėvų

Neformaliojo švietimo krepšelis bus finansuojamas nepertraukiamai, iš tėvų negali būti reikalaujama iki šiol nemokėto mokesčio už vaikų lankomus būrelius.

Kovo pabaigoje Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatyta, kad neformaliojo švietimo krepšelis nuo balandžio 1 d. bus finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

„Nepaisant to, kad nuo balandžio 1 d. keičiasi neformalaus švietimo krepšelio finansavimo šaltinis, daugiau niekas nesikeičia – savivaldybės ir toliau gaus lėšas šiam krepšeliui ir atsiskaitys su paslaugos teikėjais. Nerimauti tikrai nereikia. Krepšelis kaip buvo, taip ir bus“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Savivaldybės, pasikeitus finansavimo šaltiniui, gaus tą pačią lėšų sumą, kokia ir buvo numatyta  2016 metams ir vaikai dėl keičiamo finansavimo šaltinio nenukentės. Liks ta pati rekomenduojama krepšelio suma –15 eurų. Ji  gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui  galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis gali  kisti atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje – tai nustato pati savivaldybė.

Švietimo ir mokslo ministerija buvo gavusi signalų, kad švietimo teikėjai, neformalaus vaikų švietimo veiklas iki šiol vykdę tikslinėmis krepšelio lėšomis, nuo balandžio mėnesio ima rinkti pinigus iš tėvų. Tėvai, gavę tokius prašymus, turėtų informuoti savivaldybę ir ministeriją.

Ministrė A. Pitrėnienė pabrėžia, kad pradėjus vaikui lankyti būrelį, tėvai pasirašė sutartį su švietimo teikėjais. Sutartyje numatyta, ar pasirinktas būrelis visiškai finansuojamas krepšelio lėšomis, ar būrelio kaina viršija krepšelyje numatytą sumą ir tėvams reikia padengti skirtumą. Jei skirtumas yra, sutartyje fiksuota konkreti suma. Jokių papildomų mokesčių nuo balandžio 1 d. nebuvo įvesta ir būrelių organizatoriai negali reikalauti daugiau, nei numatyta anksčiau pasirašytoje sutartyje.

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į savivaldybes, paaiškindama perėjimą prie naujo finansavimo šaltinio ir prašydama dar kartą informuoti neformaliojo švietimo teikėjus, jog neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas nenutrūksta. Taip pat vyko ministerijos ir visų savivaldybių švietimo padalinių vadovų susitikimas, kuriame buvo aptarti klausimai dėl neformaliojo švietimo.

Primename, kad neformaliojo švietimo krepšelis įvestas 2015 m. spalį. Šiemet juo naudojasi 73 tūkst. mokinių, arba 15 tūkst. daugiau negu pernai. Atsirado 2,5 tūkst. naujų būrelių, kuriuos siūlo per 1,2 tūkst. teikėjų.

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

!Informacija atnaujinta: 2016 Bal 26, 13:21:51