Kas yra STEAM?
STEAM mokyklų tinklą
Mokykla įsigijo
pažangų 3D spausdintuvą!

STEAM veikla mokykloje ir už jos ribų

Įgyvendinant STEAM ugdymą, skatinant mokinių domėjimąsi gamtos mokslais ir pasaulio pažinimu, 2016 m. gegužės 18 dieną, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 8a klasės mokinė Austėja Daukšaitė, vadovaujama chemijos mokytojos metodininkės Almos Stričkaitės, dalyvavo regioninėje gamtamokslinių tiriamųjų darbų konferencijoje "ŽMOGUS IR GAMTA“, kuri vyko Salantų gimnazijoje.

Austėja pristatė savo tiriamąjį darbą "Vaisių ir daržovių pH tyrimas“, klausėsi doc. dr. Renatos Pilkaitytės pranešimo "Vandens žydėjimas ir jo reikšmė Kuršių marių bei Baltijos jūros ekosistemoms“, doc. dr. Ritos Jankauskienės pranešimo apie Klaipėdos universitete vykdomas gamtamokslines programas, mokinių iš viso regiono tiriamųjų darbų pristatymus, pabuvojo Salantų regioninio parko lankytojų centre, kuriame įrengta ekspozicija "Ledynmečio pėdsakai". Ten ekologė Dovilė Barčkutė pristatė šio krašto unikalumą, kad maždaug prieš 20 tūkst. metų slinkęs paskutinis ledynas suformavo Minijos, Salanto ir Erlos upių slėnius bei natūralius riedulynus. Austėja patyrė puikių įspūdžių, įgijo naujų patirčių, patobulino, komunikavimo, kūrybingumo kompetencijas.

Alma Stričkaitė, chemijos mokytoja metodininkė

Balandžio 13 dieną, 8a ir 8b klasės mokiniai, beimokantys eksperimentinės chemijos, lydimi chemijos mokytojos metodininkės Almos Stričkaitės ir socialinės pedagogės Linos Kunickienės, lankėsi Vilniaus universiteto taikomosios chemijos katedroje, CERN parodoje. Šioje pažintinėje – edukacinėje veikloje ugdytiniai patyrė puikių įspūdžių. VU chemijos fakultete laukė buvęs Vlado Jurgučio mokyklos mokinys Simonas Balkaitis, pasitiko taikomosios chemijos katedros vedėjas prof.dr.Rimantas Raudonis, kuris papasakojo VU istoriją, apie chemijos žavesį, demonstravo įdomiuosius bandymus, vedžiojo po chemijos laboratorijas, kuriose studentai darė praktinius darbus. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su studentais, matė, kaip jie atsiskaitinėja, apsigina atliktus darbus. Simonas Balkaitis nuvedė į mokslinę laboratoriją, kurioje pats atlieka mokslinius tiriamuosius darbus. Jis pasakojo, rodė, aiškino mokslinius darbus, leido mokiniams paeksperimentuoti. Mokiniai gilino chemijos mokslo žinias, patobulino praktinius gebėjimus, įgijo pažinimo ir būtinų tolimesniam mokymuisi kompetencijų.

Po to CERN parodoje, gidė - VU fizikos studentė, supažindino su vyraujančia Visatos atsiradimo teorija – Didžiojo sprogimo, taip pat trumpa Visatos raidos istorija, papasakojo kuo svarbus CERN atrastas ir Nobelio premija įvertintas Higgso bozonas, pristatė mįsles, kurias fizikams dar reikės įminti: kur dingo Visatos antimedžiaga, kas yra tamsioji energija, Didįjį hadronų greitintuvo imitaciją, papasakojo CERN centro istoriją, vykdomais moksliniais eksperimentais, pasiekimais ir fundamentaliais atradimais nulėmusiais šių dienų technologijas, interneto atsiradimą. Mokiniai susipažino su didžiosios Visatos paslaptimis, išbandė interaktyvius stendus, įgijo naujų patirčių.

Chemijos mokytoja metodininkė
Alma Stričkaitė

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos STEAM komandos nariai 2015 metų gruodžio 2 dieną dalyvavo Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykusiose Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamo Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos tarptautinio projekto MARCH kūrybinėse dirbtuvėse „STEAM ugdymo gerosios praktikos“. Kūrybinių dirbtuvių tikslas - supažindinti STEAM mokyklų tinklo dalyvius su tarptautinių projektų SCIENTIX ir MARCH išbandytomis gerosiomis praktikomis. Programoje dalyvavusios mokyklų komandos iš Palangos, Klaipėdos, Alytaus ir Kauno aptarė dvidešimt praktikos pavyzdžių, diskutavo apie jų pritaikymo ir išbandymo galimybes STEAM ugdymo procese.

Matematikos mokytoja metodininkė
Ingrida Šleinienė
Vykdydami STEAM programą spalio 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai lankėsi VU Lazerinių tyrimų centre. Profesorius Valdas Sirutkaitis labai įdomiai pristatė kvantinės elektronikos katedrą ir jos mokslinių tyrimų infrastruktūrą. Labiausiai mokinius domino lazerinių elementų panaudojimas, lazerinis medžiagų mikroapdirbimas.

2015 metų rugsėjo 23 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytojai Saulė Paulikienė, direktorės pavaduotoja ugdymui, fizikos mokytoja metodininkė, Ingrida Šleinienė, matematikos mokytoja metodininkė, Elvyra Žilienė, biologijos mokytoja metodininkė ir Osvaldas Valiukas, informacinių technologijų mokytojas metodininkas, dalyvavo Ugdymo plėtotės centre vykusioje apvaliojo stalo diskusijoje, skirtoje gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos dalykų ugdymą stiprinančioms (STEAM) mokykloms. Šiame renginyje dalyvavo aštuonių Lietuvos mokyklų komandos, kurių nariai dalijosi gerąja patirtimi rengiant savo mokyklų į STEAM orientuoto ugdymo įgyvendinimo veiksmų planą 2015-2016 mokslo metams.

2015 metų birželio 1 dieną 10 pedagogų iš visos Lietuvos pradėjo mėnesio trukmės stažuotes Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Lenkijoje. Mūsų mokyklos informacinių technologijų mokytojas metodininkas Osvaldas Valiukas stažavosi Olandijoje, Leeuwarder mieste, kur aktyviai dirbo Leeuwarder Licėjuje.

Keletas akimirkų iš stažuotės:

!Informacija atnaujinta: 2016 Bal 19, 13:00:07
Mokyklos STEAM komandos kontaktai