Reikalavimai informacijos pateikimui į mokyklos internetinę svetainę

Kasdien talpinant vis daugiau informacijos į mokyklos svetainę, atsiranda būtinybė įvesti privalomus reikalavimus. Reikalavimai skirti tam, kad talpinama informacija būtų tvarkinga, standartizuota ir informacijos talpinimas būtų greitesnis. Žemiau pateikti privalomi reikalavimai informacijai, kuri skelbiama Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos interneto svetainėje.

Kilus klausimams dėl reikalavimų
prašome kreiptis į informacinių technologijų mokytoją metodininką Osvaldą Valiuką.

1. INFORMACIJA SIUNČIAMA

1. Informacija siųsti tik el. paštu: jurgucionaujienos@gmail.com.
  2. STRAIPSNIŲ PATEIKIMAS

1. Visi tekstai pateikiami tik Word dokumente (*.doc, *.docx formatais);
    2. Teksto viršuje privalomas talpinamos naujienos/straipsnio pavadinimas;
    3. Tekste būtinai nurodoma naujienos ar įvykio data;
    4. Tekstas visame dokumente pateikiamas neformatuotas standartiniu lietuvišku Palemono* arba TimesNewRoman šriftu, 12 dydžiu. Tekstas neturi būti pastorintas, pabrauktas, palenktas, spalvotas ar kaip kitaip formatuotas;
    5. Tarp žodžių naudojamas tik vienas tarpas;
    6. Nenaudojami jokie tabuliacijos tarpai. Pirmos pastraipos eilutės atitraukti nereikia;
    7. Po skyrybos ženklų , . : ; ? ! ... būtina padėti tarpą. Prieš šiuos ženklus tarpas niekada nededamas;
    8. Kabutės dokumentuose gali būti anglišklos arba lietuviškos. Angliškos kabutės skiriasi nuo lietuviškų. Angliškos kabutės atrodo štai taip: “ ”, o lietuviškos – „ “. Lietuviškos kabutės rašosi priklausomai nuo kompiuterio ir naudojamų programų, todėl ne visada jas gali pavykti parašyti. Tiek angliškos, tiek lietuviškos kabutės rašomos dvigubos;
    9. Kabutes ir skliaustus skiriame tarpais tik išorėje. Viduje tarpų neturi būti;
    10. Skyrybos ženklas "–" naudojamas tekste yra išskiriamas iš abiejų pusių tarpais (pvz: Informatika – kas tai?). Brūkšneliai naudojami datose tarpais ne išskiriami;
    11. Kai iš eilės eina du skyrybos ženklai, pavyzdžiui, skliaustelis ir taškas, jų atskirti vieno nuo kito nereikia (t. y. Jie turi būti „sulipę“). Žinoma, būna ir išimčių. Pvz.: ši taisyklė negalioja tuomet, jei bet kuris kitas skyrybos ženklas eina po dvitaškio – po jo tarpelis yra dedamas visuomet.
  3. SUDĖTINGESNIŲ DOKUMENTŲ SU LENTELĖMIS PATEIKIMAS

1. Jei siunčiamame dokumente yra sudėtingos lentelės, kurias sudaro 5 ir daugiau stulpelių, dokumentas turi būti pateiktas PDF formatu. Tokių lentelių neįmanoma sutalpinti svetainėje, todėl jie turi būti pateikiami kaip PDF dokumentai atsisiuntimui arba peržiūrai;
    2. Jei kompiuteryje naudojate Microsoft Office 2003 paketą, rekomenduojama naudotis PDFOnline svetaine: http://www.pdfonline.com/convert-pdf/;
    3. Jei kompiuteryje naudojate Microsoft Office 2010 paketą, pasirinkite meniu punktą Failas -> Įrašyti Kaip, atidarytą Word dokumentą galite išsaugoti PDF formatu parinkus: "Įrašomo failo tipas: PDF (*.pdf)".
  4. NUOTRAUKŲ PATEIKIMAS

1. Nuotraukos siunčiamos atskirais failais viename laiške. Prie laiško kabinamos tik spaudžiant "sąvaržėles" mygtuką;
    2. Nuotraukos netalpinamos į Word ar kitus dokumentus;
    3. Nuotraukos turi būti pateiktos geros kokybės: šviesios, ryškios, neišplaukusios;
    4. Nuotraukų dydis negali būti mažesnis nei: 550x550 (plotis, aukštis) taškų;
    5. Vienai naujienai pateikiama ne daugiau kaip 12 nuotraukų.
  5. VIDEO MEDŽIAGOS PATEIKIMAS

1. Bet kokią video medžiagą mokytas pats talpina į savo Youtube kanalą;
    2. Patalpinus video medžiagą, laiške atsiunčia tik patalpinto video nuorodą.
  6.  REIKALAVIMAI PATEIKIAMO DUKOMENTO PAVADINIMUI

1. Atsiunčiamo dokumento (failo) pavadinimas turi atitikti nustatytą tvarką. Dokumento pavadinimas turi būti sudarytias tik iš lotyniškų raidžių. Pavadinime negali būti tarpų, lietuviškų: ąčęėįšųūž ar kitų neleistinų simbolių: !@#$%^&*()-<>/*-,.
    2. Vietoje tarpų naudoti tik brukšnelį "-". Pvz.: Mano-pirmasis-dokumentas.pdf
    3. Dokumento pavadinimas turi atitikti siunčiamos informacijos temą.
  7. REIKALAVIMAI

1. Reikalavimai informacijos pateikimui gali būti papildyti be atskiro perspėjimo;
    2. Jei pateikiama informacija neatitiks bent vieno iš aukščiau išvardintų reikalavimų punkto, naujiena ar straipsnis nebus talpinamas į svetainę! Apie tai būsite informuoti el. paštu.
* Palemonas – originalus lietuviškas šriftas, skirtas plačiajai visuomenei ir lituanistikos mokslo reikmėms. Kuriant lietuvių kalbos sistemai pritaikytą šriftą, remtasi Renesanso laikų lotyniškuoju šriftu. Palemono vardas – tai simbolinė sąsaja tarp XVI amžiuje populiarios lietuvių kilmės teorijos ir naujojo originalaus lietuviško šrifto.
Atsisiųskite Palemono šriftą spausdami šią nuorodą.
!Informacija atnaujinta: 2016 Lap 07, 11:33:29