Mokyklos vadovų ir mokytojų budėjimo taisyklės

PATVIRTINTA
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos
direktoriaus 2018-09-07 įsakymu Nr. V1-V-79

PALANGOS VLADO JURGUČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

BUDĖJIMO TAISYKLĖS
2018- 2019 m. m.

Budėjimo paskirtis - kurti saugią mokyklos aplinką visiems mokiniams.

BUDINČIO VADOVO PAREIGOS

1. Budintis vadovas kontroliuoja mokytojų dienos budėjimą.

2. Budintis vadovas padeda budinčiam mokytojui iškilus problemoms.

3. Budintis vadovas privalo segėti kortelę „Budintis vadovas vardas pavardė“.

4. Mokyklos vadovai budi pagal grafiką.

BUDINČIO MOKYTOJO PAREIGOS

1. Mokytojai budi pertraukų metu šiuose postuose: laiptinėje prie sporto salės ir prižiūri persirengimo kambarius – 1 kūno kultūros mokytojas, kieme – 1 mokytojas, valgykloje – 1 mokytojas, I, II, III aukštuose – po 2 mokytojus, senojo pastato I, II, III ir  IV aukštuose – po 1 mokytoją.

2. Mokytojai privalo sekti savaitės budėjimo tvarkaraštį ir pasirašyti budėjimo grafike.

3. Budėjimas prasideda po pirmos pamokos ir baigiasi 14.00 val.

4. Budintis mokytojas privalo segėti kortelę „Budintis mokytojas“.

5. Budintis mokytojas atsako už tvarką, švarą, drausmę, mokinių saugumą paskirtame poste, prižiūri, kad mokiniai laikytųsi mokinio taisyklių, darbo tvarkos taisyklių.

6. Budėjimo metu budintis mokytojas vaikšto paskirtame poste, posto be budinčiojo nepalieka. Esant reikalui laikinai nutraukti budėjimą, mokytojas privalo paprašyti kolegos budėti jam paskirtoje vietoje. Pavaduojantis mokytojas prisiima visą budėjimo atsakomybę.

7. Budintis mokytojas privalo išsiaiškinti pastebėtus pažeidimus.

8. Iškilus problemoms budintis mokytojas kreipiasi į budintį vadovą.

9. Budintys mokytojai, pastebėję konfliktinę situaciją, patyčių ar smurto atvejus, reaguoja nedelsiant:

9.1. įsikiša, t. y. nutraukia bet kokius įtarimą dėl patyčių keliančius veiksmus;

9.2. primena mokiniui, kuris tyčiojasi, mokyklos nuostatas ir elgesio taisykles;

9.3. raštu užpildo informacinio pranešimo formą (smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo tvarkos aprašo priedas), nurodydamas tiek patyčias inicijavusio, tiek jas patyrusio mokinio vardą, pavardę ir klasę;

9.4. apie incidentą informuoja mokyklos administracijos atstovą, klasės auklėtoją, socialinį pedagogą.

10. Budintys mokytojai, pastebėję turto niokojimą ar kitus darbo tvarkos taisyklių pažeidimus, imasi priemonių normaliai tvarkai atstatyti, nedelsiant informuoja administracijos atstovą ir/ar mokyklos direktorių.

11. Mokiniams pažeidus mokinio elgesio taisykles, budintys mokytojai privalo užpildyti drausmės pažeidimo pažymą. Pažymos segamos į segtuvą mokytojų kambaryje.

12. Mokytojų budėjimas vyksta pagal apskaitą, kurią tvarko direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos
vykdymo tvarkos aprašo priedas

PALANGOS VLADO JURGUČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

PRANEŠIMAS APIE PATYČIAS